I 150 tisíc stačí na dobrou ojetinu. Vybrali jsme ty nejzajímavější

                   

Vybrat ojeté auto s omezeným rozpočtem na 150 000 Kč může být celkem oříšek. Přesto se dají najít celkem dobré a spolehlivé kusy. Prošli jsme nabídky, stanovili si jasný finanční limit v rozmezí 120–180 tisíc korun a toto je výsledek. Pokud uvažujete nad ojetinou v této cenové relaci, s těmito auty chybu neuděláte.

Renault Latitude

Mnohými celkem opomíjené auto, což se pozitivně podepisuje na jeho aktuálně přízniví ceně. Tento čtyřdveřový sedan zaujme nejenom svým designem, ale také prostorným interiérem, stejně jako nelze opomenout ani dobrou ochranu proti korozi. Osvědčenou volbou bude motorizace 2.0 dCi s výkonem 150 až 175 koní.

Citroen C6

Svezení v tomto voze vás dostane. A to hlavně proto, že Citroen C6 byl v letech 2005 až 2012 vyráběn s hydropneumatickým odpružením, které má velký vliv na celkový komfort jízdy. K tomuto všemu přidejte povedený vzhled, velkou praktičnost díky zavazadlovému prostoru, ale i zajímavou výbavu, kde nechybí třeba dvouzónová klimatizace nebo navigace. Osvědčeným motorem je zajímavý 3,0 V6 s výkonem 204 a 240 HP.

Peugeot 1007

Pokud hledáte ojetinu určenou hlavně do města, bude vám limit dostačovat na osvědčený a rozhodně na první pohled netradiční Peugeot 1007. Jeho unikátem jsou vysouvací dveře, díky kterým můžete snadno zaparkovat i na těch nejužších místech. Auto je k dispozici i v široké škále motorizací, a to s benzinovými motory 1,4 a 1,4, nebo s taftovými 1,4 a 1,6 HDI. Výkon možná lehce zklame, ale do města je dostačující.

Saab 9-5 II

Tento sedan vyšší třídy ukazuje i po letech svou kvalitu. K dispozici byl jako nové auto v letech 2010 až 2012. Kromě zajímavého designu se pyšnil také dostatkem místa pro každého cestujícího. Pochopitelně nechybí slušná výbava a skvělé materiálové zpracování, nejenom v interiéru. Však šlo také o hlavní konkurenci BMW 5 a Mercedes E-Class.

Land Rover Freelander II

Chcete naskočit na současnou vlnu popularity, které se vážou k vozům SUV? V tom případě je naším tipem Land Rover Freelander druhé generace. Toto SUV se na silnici stane nepřehlédnutelným. A čím vás auto vyráběné v letech 2006–2014 zaujme? Třeba prostorem, jízdními vlastnostmi, designem, ale třeba i pohonem 4×4.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články