Vozy SUV se dlouhodobě těší skutečně obrovské popularitě. Ne každý má velký rozpočet, aby si mohl pořídit novinku. Pokud máte v plánu koupit ojeté za částku kolem 250 000 Kč, máme pro vás tipy na auta, která vám mohou celkem dobře vyhovovat. Podívejte se na několik hlavních kandidátů.

Kia Sorento II

Korejská automobilka dlouhodobě ukazuje, že umí. A to i v případě druhé generace svého populárního SUV, které se vyrábělo v rozmezí let 2009–2015. Pokud si na auto děláte zálusk, rozhodně by vás nemělo zklamat. Hlavním lákadlem je dobrá cena a skvělá výbava, ve které nemusí chybět kožené čalounění, navigace, panoramatické okno, couvací kamera a mnoho dalších praktických prvků.

BMW X3 I

Pokud si potrpíte na prestižní značky a váš rozpočet je lehce omezený, zkuste BMW X3 první generace. Auto se vyrábělo v rozmezí let 2003–2010 a i dnes nadchne svou kvalitou. Můžete čekat jízdní komfort, dobré vlastnosti i kvalitní výbavu, kde nechybí kůže i špičkový audiosystém. Pokud vsadíte na některý z šestiválcových benzinových motorů o objemu 2,5 nebo 3 litry, je to rozhodně sázka na jistotu.

Volkswagen Touareg I

I Volkswagen Touareg první generace je určitou sázkou na jistotu. Mimo jiné proto, že auto sdílí mnoho stejných komponentů s Porsche Cayenne. Tato vlajková loď se vyráběla v rozmezí let 2002–2010 a zaujme hlavně dostatkem prostoru, dobrými jízdními vlastnostmi, stejně jako kvalitou zpracování. Zájemce nadchne také rozmanitost jednotlivých motorizací, jak pokud jde o ty benzinové, tak pokud jde o ty naftové.

Volvo XC90 I
Když automobilka poprvé představila Volvo XC90m, stal se z něho velký hit. První generace se vyráběla od roku 2002 až do roku 2016. To svědčí o celkové unikátnosti. Majitelé chválí hlavně skvělou ochranu proti korozi a použití kvalitních materiálů. Nechybí ani komfort a dostatek vnitřního prostoru. Drobným zklamáním je omezená dieselová nabídka. Kdo hledá benzin, ten zklamán nebude.

Dacia Duster

Současná generace je v Evropě velkým hitem. A to hlavně z důvodu, že lze za celkem nízkou cenu získat poměrně solidní auto, které nezklame. Dacia Duster se vyrábí od roku 2010 a v řadě zemí trhá prodejní rekordy. A to hlavně pro nízkou cenu. Postupem času se ukazuje, že ta nutně nemusí znamenat, že by se na něčem krom špičkové výbavy šetřilo. Kdo hledá auto hlavně na převoz z jednoho místa na místo, neudělá chybu.

Mercedes ML II W164

Nepříliš známé SUV, které však také stojí za to, pokud máte nižší rozpočet. Druhá generace se vyráběla v rozmezí let 2005–2011. Jak je u Mercedesu zvykem, čekejte komfort, kvalitní materiály, pohodlí i dobrou výbavu. Jako ideální volba se rozhodně jeví benzinové motorizace, a to 3,5 V6, 5,0 a 5,5 V8.