I dobrá SUV za 250 tisíc mohou existovat. Vybíráme BMW, Kia i Volkswagen

                   

Vozy SUV se dlouhodobě těší skutečně obrovské popularitě. Ne každý má velký rozpočet, aby si mohl pořídit novinku. Pokud máte v plánu koupit ojeté za částku kolem 250 000 Kč, máme pro vás tipy na auta, která vám mohou celkem dobře vyhovovat. Podívejte se na několik hlavních kandidátů.

i

Kia Sorento II

Korejská automobilka dlouhodobě ukazuje, že umí. A to i v případě druhé generace svého populárního SUV, které se vyrábělo v rozmezí let 2009–2015. Pokud si na auto děláte zálusk, rozhodně by vás nemělo zklamat. Hlavním lákadlem je dobrá cena a skvělá výbava, ve které nemusí chybět kožené čalounění, navigace, panoramatické okno, couvací kamera a mnoho dalších praktických prvků.

i

BMW X3 I

Pokud si potrpíte na prestižní značky a váš rozpočet je lehce omezený, zkuste BMW X3 první generace. Auto se vyrábělo v rozmezí let 2003–2010 a i dnes nadchne svou kvalitou. Můžete čekat jízdní komfort, dobré vlastnosti i kvalitní výbavu, kde nechybí kůže i špičkový audiosystém. Pokud vsadíte na některý z šestiválcových benzinových motorů o objemu 2,5 nebo 3 litry, je to rozhodně sázka na jistotu.

i

Volkswagen Touareg I

I Volkswagen Touareg první generace je určitou sázkou na jistotu. Mimo jiné proto, že auto sdílí mnoho stejných komponentů s Porsche Cayenne. Tato vlajková loď se vyráběla v rozmezí let 2002–2010 a zaujme hlavně dostatkem prostoru, dobrými jízdními vlastnostmi, stejně jako kvalitou zpracování. Zájemce nadchne také rozmanitost jednotlivých motorizací, jak pokud jde o ty benzinové, tak pokud jde o ty naftové.

i

Volvo XC90 I

Když automobilka poprvé představila Volvo XC90m, stal se z něho velký hit. První generace se vyráběla od roku 2002 až do roku 2016. To svědčí o celkové unikátnosti. Majitelé chválí hlavně skvělou ochranu proti korozi a použití kvalitních materiálů. Nechybí ani komfort a dostatek vnitřního prostoru. Drobným zklamáním je omezená dieselová nabídka. Kdo hledá benzin, ten zklamán nebude.

i

Dacia Duster

Současná generace je v Evropě velkým hitem. A to hlavně z důvodu, že lze za celkem nízkou cenu získat poměrně solidní auto, které nezklame. Dacia Duster se vyrábí od roku 2010 a v řadě zemí trhá prodejní rekordy. A to hlavně pro nízkou cenu. Postupem času se ukazuje, že ta nutně nemusí znamenat, že by se na něčem krom špičkové výbavy šetřilo. Kdo hledá auto hlavně na převoz z jednoho místa na místo, neudělá chybu.

i

Mercedes ML II W164

Nepříliš známé SUV, které však také stojí za to, pokud máte nižší rozpočet. Druhá generace se vyráběla v rozmezí let 2005–2011. Jak je u Mercedesu zvykem, čekejte komfort, kvalitní materiály, pohodlí i dobrou výbavu. Jako ideální volba se rozhodně jeví benzinové motorizace, a to 3,5 V6, 5,0 a 5,5 V8.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články