I elektromobil může být sporťák. Neznámá značka začíná budit pozornost

                   

Rychlá auta většinou vyrábí renomované značky s puncem luxusu. Kdo by neznal třeba Ferrari, Porsche nebo Lamborghini. Ale malý výrobce RAESR se rozhodl dokázat, že jejich trůn není neotřesitelný, a že i elektromobil může být pekelně rychlý. Nehledě na futuristický design jeho nového sporťáku Tachyon Speed. Základní charakteristiky vozu, který si můžete nechat na zakázku vyrobit, jsou:

  • Výkon: 1 250 koní
  • Maximální rychlost: nejméně 240 mil za hodinu (385 km/h)
  • Dojez na jedno nabití ve městě: minimálně 150 mil (240 km)
  • Počet elektromotorů: 6
iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

K dodání za 18 měsíců

RAESR  má zatím k dispozici jen prototypy, podle svých tvrzení je však schopen začít dodávat i vozy do běžného provozu. Výrobce je již ve Spojených státech registrovaný jako oficiální malosériová automobilka a Tachyon Speed je tak možné v USA používat na běžných komunikacích. Pokud si jej však nyní objednáte, dorazí vám až za rok a půl, tak dlouho je třeba na vůz čekat. Na druhou stranu si můžete být jistí, že nikdo jiný nebude mít přesně identický kus, výroba není sériová. A to se pochopitelně podepsalo i na ceně auta. Ta se pohybuje mezi 750 000 a 1 500 000 dolary, tedy zhruba 15 a 30 miliony korun.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Bídný marketing

Na to, že cena nového Tachyon Speed začíná zhruba na ceně nejdražšího plně vybaveného modelu Ferrari, má ovšem značka RAESR prachbídný marketing. I když prodává technologii budoucnosti, web automobilky působí, jako kdyby se za posledních deset patnáct let nezměnil. A ani na sociálních sítích se podle všeho firma necítí doma. Přesto je pro automobilku tohoto typu marketing alfou a omegou pro případný úspěch. Má-li někdo investovat tolik peněz do luxusního vozu, a ještě nadto elektromobilu, musí jít zároveň o investici do prestiže. Drahý, ale absolutně neznámý experimentální sporťák automobilky, o které doposud nikdo neslyšel, si kupce těžko najde.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety
Události247.cz
Události247.cz
Ruskové na frontě mění taktiku: Mají jen dvě možnosti, jak pokračovat, míní expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
adbz.cz
adbz.cz
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra