I ojetý hybrid může být spolehlivý, za 300 tisíc zaujmou tyto možnosti

                   

Hybridní automobily se stávají budoucností motorismu a současným velkým hitem. Kombinace spalovacího motoru s elektrickým má své výhody. Jak pokud jde o cestování na delší trasy, tak pokud jde o cesty po městech.

Kdo o hybridním voze přemýšlí, může buď vybrat některý z nových vozů, nebo může jít cestou ojetin. Pro tyto zájemce jsme připravili několik celkem zajímavých tipů na hybridy, které lze pořídit za částku kolem 300 tisíc korun. Inspirujte se.

i

Infiniti M35h

Pro mnohé už je značka Infiniti poměrně neznámá, jelikož doba kdy byla na českém trhu poměrně známou automobilkou, je pryč. Kdo má zájem jezdit v luxusnějším voze a nechce klasický Bavorák nebo Mercedes, pro toho se může jevit Infiniti M35h jako dobrá volba. Konkrétně mluvíme o voze z let v rozmezí 2010 – 2013. Do našeho výčtu patří právem jak pro své kvality, tak pro hybridní technologii pohonu, tak i proto, že by vám na vůz měl dostačovat stanovený rozpočet.

A co můžete od vozu čekat? Jelikož se mělo jednat o konkurenta pětkového Bavoráku a Mercedesu třídy E, tak hlavně kvalitu, pohodlí a luxus. A samozřejmě i výkon. Pokud jde o elektromotor, tak u něho lze čekat hodnotu 59 koní, která je ještě doplněna opravdu velmi slušnou motorizací V6 s objemem 3,5 litrů, která sama o sobě nabídne výkon 303 koní. Dohromady hybridní pohon nabídne 360 koní. I když spotřeba nebude tak nízká jako u konkurenčních hybridů, toto auto je přece jenom trochu jiné už svou charakteristikou, tak i svým výkonem.

i

Peugeot 508 RXH

I francouzská automobilka začala koketovat s hybridním pohonným ústrojím. Nutno však říci, že pokud jde o zájem, alespoň na našem trhu, tak zde stále dlouhodobě dominují konvenční pohony. Kdo se rozhodne hledat v bazarech nebo na inzertních webech model Peugeot 508 RXH, hledá první generaci tohoto vozu, v provedení kombi, nebo sedan. Vůz se začal vyrábět od roku 2010 a kromě velmi kvalitní a špičkové výbavy nadchl také svou praktičností – hlavně ve zmíněné verzi kombi.

Pod kapotou vozu je k dispozici na rozdíl od řady jiných hybridů naftový motor, konkrétně 2.0 HDI, který nabídne výkon 163 koní. K tomu se přidává ještě elektromotor pohánějící zadní nápravu, který nabízí výkon 37 koní. I když může být tato kombinace zajímavá, nutno říci, že v kombinaci s použitou převodovkou vůz hlavně ve městě jede lehce trhaně, s čímž je dobré při koupi počítat.

iZdroj fotografie: iStock
ZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Toyota Camry

Když se řekne Toyota Camry, nebudí název tohoto vozu až takovou pozornost, jako je tomu ve Spojených státech, kde se auto těší obrovské popularitě. Postupně se však dostává do hledáčku zákazníků i v Evropě. A to i těch, co hledají ojetý hybrid. Těm doporučujeme vůz Toyota Camry, která se vyráběla v letech 2009 – 2014. A jelikož jde o Toyotu, je opět třeba zmínit kvalitní materiály i zpracování, což znamená minimum starostí s korozí, ale i poruchami.

Podíváme-li se pod kapotou tohoto vozu, tak je opět kombinován elektromotor s motorem spalovacím, benzinovým, s přirozeným nasáváním. Ten nabídne objem 2,4 litrů a v kombinaci s elektrickou pomocí dává tento vůz výkon 187 koní, což je poměrně slušná hodnota. Kromě slušných jízdních vlastností dokáže vůz zaujmout i svou výbavou, která se ani v dnešním světě neztratí.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Lexus RX

Když už byla v našem výčtu doporučených vozů řeč o Toyotách, nelze pochopitelně zapomínat ani na luxusnější divizi. V segmentu ojetých hybridů s cenou kolem 300 tisíc se může jevit jako dobrá volba také Lexus RX. První generace vozu, která se vyráběla v letech 2003 – 2008. I když designově auto už pochopitelně lehce ztrácí dech, tak pokud jde o jeho kvalitu, tak ani roky, ani najeté kilometry se nijak výrazně nepodepsaly na jeho vzhledu a tak je stále dobrým tipem. K tomu pochopitelně musíme přidat i špičkovou výbavu, což je u prémiového segmentu něco zcela samozřejmého. Společně s komfortem během jízdy je Lexus RX i jako starší ojetina stále vyhovující.

A to i tomu, kdo chce oproti moderním hybridům auto se solidním výkonem, i motorem. Začneme benzínovou motorizací V6 o objemu 3,3 litru. Pokračujeme elektromotory, které jsou k dispozici hned dva. A tato kombinace dohromady vytváří vůz s výkonem celých 272 koní. I když při běžné jízdě není tento hybrid až tak úspornou volbou, má řadu jiných nesporných kvalit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články