I repasované PC může fungovat velice dobře

Ceny elektroniky, zvláště pak počítačů, jsou vyšší než kdykoliv jindy. Finanční krize, která dnes řádí na většině planety, zásadním způsobem zvedá hodnotu komponentů typu grafické karty, procesory či paměti.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

I přesto je však možné si dnes koupit slušný stroj za příjemné peníze. K tomu je ovšem potřeba vyhledat prodejce repasovaných PC a notebooků.

K práci jsou více než vhodné

Pořídit si dnes nový počítač většinou znamená investici několika desítek tisíc. Kdo vyloženě touží po herní mašině, ten se může dostat až ke sto tisícům. Grafiky jsou v současné době finančně skutečně náročné.

Repasované počítače ovšem nejsou vyloženě určeny pro náruživé hráče moderních her se super grafikou. K tomu jim chybí dostatečný výkon. To však neznamená, že by si na nich nemohl člověk zahrát nějaké starší tituly, které jsou přeci jen méně náročné.

Obecně se však repasované počítače používají hlavně ke kancelářské práci, sledování filmů a samozřejmě brouzdání po internetu. V těchto ohledech jsem na tom dosti podobně jako nové mašiny.

Proč jsou tak levné?

Repasovaná PC jsou tvořena již používanými komponenty, proto jsou tak levná. To ovšem neznamená, že by se jednalo o nějaké šunty. V naprosté většině případů jde o vyřazené stroje pocházející z korporátních kanceláří. Tyto počítače obvykle nejsou příliš zatěžované, což znamená, že se dají používat ještě hodně dlouho.

Každý kousek počítače byl samozřejmě pořádně očištěn a u disků došlo také ke zformátování. Vše by tedy mělo jet jako na drátkách. Kdyby se snad i tak naskytl nějaký technický problém, je možné počítač reklamovat.

Rady zdarma

Dobré repasované počítače je možné nakoupit kupříkladu v e-shopu LevnaPC. Skvělé jsou zde nejen ceny, ale také v rámci listopadové akce DOPRAVA ZDARMA. Hlavně laiky jistě dokáže potěšit i možnost zeptat se zdejších odborníků na radu ohledně výběru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Izraelské zbraně proudí na Ukrajinu a mohou jí vyhrát válku. Izrael to dlouho odmítal, ale jeho postoj k Rusku změnila sama federace
Události247.cz
Události247.cz
Podvody na lidi tak jednoduché, že na ně vždy někdo naletí. Napálit se je přitom snadné a všechny úspory rázem zmizí v rukou podfukářů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Exorcismus má kořeny v dávné civilizaci. Už před stovkami let měli lidé důvod ke strachu, děly se strašlivé věci
adbz.cz
adbz.cz
Zápachu v troubě a mikrovlnce se dá snadno zbavit i bez chemie. Pomocníci čekají v kuchyni a stojí pár drobných