I Škodovka umí šlápnout vedle, zde je seznam nejškaredějších Škodovek. Je mezi nimi i ta vaše?

                   

Design automobilů Škoda korelující s koncernovými rysy VW je moderní, vyvážený a některé tvary lehko utkví v paměti. Některým ale v paměti zůstali pravé opaky. Ohavné, nepovedené automobily z nichž některé můžeme najít na silnicích ještě dnes. Prohlédněte si následující krátký seznam přešlapů naší tuzemské automobilky.

Škoda Fabia Junior

Představte si automobil vyvinutý pro méně náročné řidiče. Slabá motorizace, minimální výbava a to co možno za nejnižší cenu. A nyní si představte, pokud se už takto levný model pokusí automobilka očesat. Nakonec z toho vzejde Škoda Fabia Junior. Ošklivý nelakovaný přední nárazník a plechová kola bijí maximálně do očí. A vnitřek? Ještě horší. Téměř nulová výbava v interiéru, žádné rádio, v podstatě nic. Doplněno o litrový „motůrek“ může znamenat jen maximální katastrofu.

Škoda Roomster

Škoda se s modelem Roomster pustila do vod odlišné kategorie. Z hlediska praktičnosti je auto vcelku vychvalované, ale co ten design? Pozornější oko vidí dvě auta v jednom. Vpředu Fabia do které vrazilo rodinné MPV. A výsledek? Nesmyslně rozdílný design předních a zadních dveří, který vypadá natolik odlišně, že si někdo může říci, že takové auto nejspíše splácalo dohromady dítě v mateřské školce.

Škoda Fabia Sedan

Spojení hatchbacku s batohem vypadá a jmenuje se Škoda Fabia Sedan. Designéři nejspíš moc času neměli a na vcelku designově vyvedený hatchback prostě nalepili kufr. A design kufru v podstatě nijak nenavazoval na ostatní linie auta. Výsledek jste určitě na našich silnicích mohli spatřit, a pokud ne, koukněte se na obrázek výše.

Škoda Citigo

Nejmenší a možná i nejméně rozšířená Škodovka, kterou na našich silnicích můžete spatřit. Jako celek není toto auto vůbec k zahození, většinu rysů si vzal od koncernového bratříčka VW Up!. Design vozidla je bohužel pro Škodovku, hlavním důvodem, proč v soukromém segmentu automobil moc lidí nezaujal. Ano, v kdejakém městě najdete Citigo jezdit polepené logy lokální pizzerie, to je však celé uplatnění tohoto vozu se kterým se v Mladé Boleslavi již na druhou generaci nepočítá.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články