Ideální auta, s velmi nízkou spotřebou, do města podle odborníků

i Zdroj fotografie: Lexus
                   

Jedním z parametrů výběru auta do města je rozhodně také jeho spotřeba. Obecně je právě ve městech množství spáleného benzínu nebo nafty vyšší. Kdo se ve městech pohybuje, hledá auto, které by mu s ohledem na náklady nedělalo velké vrásky na čele. A právě na tuto potřebu se zaměřili i odborníci z What Car?, kteří přinášejí výčet vozů, které si při jízdách ve městě vezmou opravdu minimum. A řada z daných aut oplývá i pohodlím či velkou praktičností.

Lexus ES 300h

Stačí pár kilometrů ve voze Lexus ES 300h a každý bude nadšen celkovým pohodlím, které mu auto přinese. A co teprve ten design, za kterým se každý ohlédne. Tohle auto může být skvělou ozdobou města. Ani spotřeba přitom při pravidelném popojíždění nemusí být nijak velká. Motor, který nabídne velmi zajímavých 218 koní si totiž podle britského What Car? Vezme jenom 4,56 litrů paliva na sto ujetých kilometrů. A pak že do města se hodí jenom malá auta s minimálním výkonem.

Toyota RAV4 2.5 Hybrid

Možná budete v mnoha manévrech toto auto ve městě proklínat, ale pokud už jste nuceni zde s vozem Toyota RAV4 2.5 Hybrid jezdit, rozhodně se nemusíte bát, že byste každou chvíli zajížděli k benzinové pumpě. Hybridní vozy jsou do měst jako stvořené a tento model je toho jasnou ukázkou. Podle dostupných britských dat se dá s vozem jezdit po městě za 4,42 litrů benzinu. A nijak výrazně tato hodnota nestoupá, ani když s vozem vyrazíte kamkoliv jinam.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Honda tiskové materiály

Toyota Prius

Do města jasná volba. Alespoň tak se na model Toyota Prius mnozí dívají. Například ve Španělsku, nebo také ve Francii tento model uvidíte jako vůz taxikářský, což jenom potvrzuje jeho přednosti. Motorizace rozhodně nezklame svým výkonem, který činí slušných 122 koní. A jak je to se spotřebou? Je jasné, že právě ta je důvod, proč je auto tak poptáváno, jelikož ve městě si vezme jenom 3,9 litrů na sto.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Toyota tiskové materiály
Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články