Informace ze Švýcarska naznačují, že ženevský autosalon příští rok nebude

                   

Ženevský autosalon je velmi známou, oblíbenou a navštěvovanou motoristickou událostí. Letošní rok bohužel došlo k tomu, že si museli všichni fanoušci nechat na nová auta zajít chuť. Z důvodů pandemie koronaviru švýcarská vláda omezila všechny velké akce. A to znamenalo, že se ani autosalon v Ženevě nemohl uskutečnit. K jeho zrušení došlo navíc jenom pár dní před oficiálním startem. Tedy v době, kdy lidé už měli vstupenky, kdy měli také ubytování a další věci zařízené.

Těšení na rok 2021

Po zrušení Ženevy v roce 2020 se pochopitelně zraky všech motoristických fanoušků začaly ubírat k roku 2021. Tedy k tomu, kdy by už měl problém s koronavirem s největší pravděpodobností pominout a velké akce jako motoristická Ženeva by neměly být problém. Ale tato úvaha může být dost možná chybná, jelikož jsou indicie, které naznačují, že možná ani v roce 2021 ženevský autosalon nebude.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Problém se získáním úvěru

Pořadatelé ženevského autosalonu se rozhodli požádat si o úvěr, který by jim zajistil možnost financování ročníku 2021, který plánovali uskutečnit. Daná žádost o finanční prostředky však byla ze strany úředníků zamítnuta. Důvodem je určitá nejistota, která může plynout ze dvou důvodů.

Prvním důvodem je to, že nikdo v této době neví, jak se bude koronavirus vyvíjet. Jak bude případně mutovat a zda nepřijde druhá a poté i třetí či další vlna. Další nejistota může plynout z toho, jak budou na akci pohlížet případní návštěvníci, ale i vystavovatelé. Zda i pro ně nebude příjezd na takto velkou akci bezpečnostním rizikem, které nebudou chtít podstoupit.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Až v roce 2022

Tento fakt se zamítnutím úvěru pro pořadatele na ročník 2021 pochopitelně vyvolal diskuzi na téma, zda se ročník 2021 vůbec uskuteční a zda nebude skutečně reálnější věcí čekat až na rok 2022. Dodejme také, že autosalony obecně už delší dobu mnohdy bojují o přežití. Jak z toho pohledu, že řada automobilek stále častěji odříkává účast, tak také z toho důvodu, že se snižuje počet diváků, kteří se rozhodnou na akci dorazit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články