Informace ze Švýcarska naznačují, že ženevský autosalon příští rok nebude

                   

Ženevský autosalon je velmi známou, oblíbenou a navštěvovanou motoristickou událostí. Letošní rok bohužel došlo k tomu, že si museli všichni fanoušci nechat na nová auta zajít chuť. Z důvodů pandemie koronaviru švýcarská vláda omezila všechny velké akce. A to znamenalo, že se ani autosalon v Ženevě nemohl uskutečnit. K jeho zrušení došlo navíc jenom pár dní před oficiálním startem. Tedy v době, kdy lidé už měli vstupenky, kdy měli také ubytování a další věci zařízené.

Těšení na rok 2021

Po zrušení Ženevy v roce 2020 se pochopitelně zraky všech motoristických fanoušků začaly ubírat k roku 2021. Tedy k tomu, kdy by už měl problém s koronavirem s největší pravděpodobností pominout a velké akce jako motoristická Ženeva by neměly být problém. Ale tato úvaha může být dost možná chybná, jelikož jsou indicie, které naznačují, že možná ani v roce 2021 ženevský autosalon nebude.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Problém se získáním úvěru

Pořadatelé ženevského autosalonu se rozhodli požádat si o úvěr, který by jim zajistil možnost financování ročníku 2021, který plánovali uskutečnit. Daná žádost o finanční prostředky však byla ze strany úředníků zamítnuta. Důvodem je určitá nejistota, která může plynout ze dvou důvodů.

Prvním důvodem je to, že nikdo v této době neví, jak se bude koronavirus vyvíjet. Jak bude případně mutovat a zda nepřijde druhá a poté i třetí či další vlna. Další nejistota může plynout z toho, jak budou na akci pohlížet případní návštěvníci, ale i vystavovatelé. Zda i pro ně nebude příjezd na takto velkou akci bezpečnostním rizikem, které nebudou chtít podstoupit.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Až v roce 2022

Tento fakt se zamítnutím úvěru pro pořadatele na ročník 2021 pochopitelně vyvolal diskuzi na téma, zda se ročník 2021 vůbec uskuteční a zda nebude skutečně reálnější věcí čekat až na rok 2022. Dodejme také, že autosalony obecně už delší dobu mnohdy bojují o přežití. Jak z toho pohledu, že řada automobilek stále častěji odříkává účast, tak také z toho důvodu, že se snižuje počet diváků, kteří se rozhodnou na akci dorazit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety
Události247.cz
Události247.cz
Ruskové na frontě mění taktiku: Mají jen dvě možnosti, jak pokračovat, míní expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
adbz.cz
adbz.cz
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra