Italské policejní Lamborghini zachraňuje životy díky své rychlosti

                   

Která policie na světě by ani nesnila o tom, že ve svém vozovém parku bude mít Lamborghini? Pro italské policejní oddělení je to realita a pacientovi čekajícímu na novou ledvinu to zachránilo život. Policejní oddělení odpovědělo na výzvu o pomoc, protože místní úřady nebyly schopny doručit orgán dostatečně rychle.

Policisté dosáhli rychlosti až 230 kilometrů, když jeli svým modrobílým Lamborghini Huracán LP610-4 ze severu města Padova, 500 kilometrů na jih, do nemocnice v Římě v aby včas dovezli ledvinu na transplantační oddělení, kde lékaři zoufale čekali na operaci smrtelně ohroženého pacienta. Odjížděli v 10:30, dorazili jen o něco málo hodin později, jinak je to cesta, která by normálně trvala asi šest hodin.

iZdroj obrázku: Wikimedia

Huracán dokáže z nuly na stovku zrychlit za pouhé 3,2 sekundy a jeho maximální rychlost činí 325 km / h. Nejen, že jde o policejní Lamborghini, ale je také „práskačské“ Na rozdíl od těch, které jsou k dispozici pouze lidem, kteří mají dost peněz na to, aby si jeden koupili, má policejní Huracán palubní tablet s počítači a kamerami, které jsou schopné nahrávat. Je také vybaven speciálním chladicím boxem pro přepravu orgánů.

iZdroj obrázku: Wikimedia

Ve skutečnosti si ale všichni zločinci mohou trochu oddechnout; primární funkcí Lamborghini je převoz transplantačních orgánů, plazmy a vakcín po celé zemi, vysokorychlostních automobilových honiček se neúčastní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko zjišťuje informace za pomoci špionážních plavidel Vishnya: ta mohou být přitom sama sledována, ani o tom neví
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka