Italské policejní Lamborghini zachraňuje životy díky své rychlosti

                   

Která policie na světě by ani nesnila o tom, že ve svém vozovém parku bude mít Lamborghini? Pro italské policejní oddělení je to realita a pacientovi čekajícímu na novou ledvinu to zachránilo život. Policejní oddělení odpovědělo na výzvu o pomoc, protože místní úřady nebyly schopny doručit orgán dostatečně rychle.

Policisté dosáhli rychlosti až 230 kilometrů, když jeli svým modrobílým Lamborghini Huracán LP610-4 ze severu města Padova, 500 kilometrů na jih, do nemocnice v Římě v aby včas dovezli ledvinu na transplantační oddělení, kde lékaři zoufale čekali na operaci smrtelně ohroženého pacienta. Odjížděli v 10:30, dorazili jen o něco málo hodin později, jinak je to cesta, která by normálně trvala asi šest hodin.

iZdroj obrázku: Wikimedia

Huracán dokáže z nuly na stovku zrychlit za pouhé 3,2 sekundy a jeho maximální rychlost činí 325 km / h. Nejen, že jde o policejní Lamborghini, ale je také „práskačské“ Na rozdíl od těch, které jsou k dispozici pouze lidem, kteří mají dost peněz na to, aby si jeden koupili, má policejní Huracán palubní tablet s počítači a kamerami, které jsou schopné nahrávat. Je také vybaven speciálním chladicím boxem pro přepravu orgánů.

iZdroj obrázku: Wikimedia

Ve skutečnosti si ale všichni zločinci mohou trochu oddechnout; primární funkcí Lamborghini je převoz transplantačních orgánů, plazmy a vakcín po celé zemi, vysokorychlostních automobilových honiček se neúčastní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články