Jaký je nejlepší způsob nabíjení telefonu v autě během horkých letních dnů? Existuje jedna správná cesta

Mobilní telefon se během nabíjení v horkých letních dnech může snadno přehřát. Existují však jednoduché metody, jak tomuto nežádoucímu přehřátí zabránit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nabíječka na mobil v autě je skutečným záchranářem některých nepříjemných situací. Mobilní telefony většinou nemají dost velké baterie k tomu, aby vydržely celý den, a tak zejména při dlouhých cestách potřebují dobít. V případě, že jedete například na dovolenou, nebo na jinou delší cestu, se zapnutou navigací se baterie vybije ještě mnohem rychleji. Při dobíjení je však nutné znát několik základních informací, které jsou při tomto procesu důležité.

Nabíjení telefonu v horkých letních dnech

Pokud vás čeká dlouhá cesta v horkých letních dnech, měli byste znát základní pravidla pro nabíjení telefonu v autě. Vysoká teplota totiž může v kombinaci s plně zatíženým telefonem (při puštěné navigaci) způsobit přehřátí a poškodit jak baterii, tak celý telefon. Existuje však několik způsobů, jak udržet teplotu mobilního telefonu v normě a tomuto poškození předejít.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Základem je vhodná nabíječka a sundaný kryt

Pro nabíjení je důležité si nejprve zvolit vhodnou nabíječku. Nevhodné jsou zejména ty indukční a bezdrátové, protože právě u nich je největší šance na přehřátí. Před jízdou je navíc dobré si vypnout nepotřebné aplikace na pozadí, které jenom zbytečně přispívají k vyšší teplotě a navíc i zrychlují vybíjení, což je taky nežádoucí. Další věcí, která přispívá k lepšímu chlazení telefonu a tím i nižší teplotě, je sundaný kryt nebo obal. Ten totiž udržuje teplo blízko celého zařízení a brání jeho ochlazování okolním vzduchem.

Nenechávejte mobilní telefon v autě na parkovišti

Častou chybou některých řidičů je, že jdou někam do obchodu, automobil zaparkují na parkovišti, a mobil nechají uvnitř. V rozpáleném autě je vysoká teplota, která může během několika málo chvil poškodit celé mobilní zařízení. Z toho důvodu si berte mobil s sebou vždy, když je to možné.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ke chlazení využijte automobil

Ideální teplotu mobilu při nabíjení můžete jednoduše dosáhnout pomocí obyčejného držáku na telefon a ventilace nebo klimatizace. Většina držáků se dá namontovat přímo na mřížku ventilace, což vám ušetří hromadu práce. Pak už stačí jenom zapnout klimatizaci, nebo alespoň ventilaci, a mobil zůstane v přípustné teplotě po celou dobu jízdy. V kombinaci se sundaným obalem máte zaručený úspěch.

Zdroj: TechRadar

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články