Zkušený mechanik ukázal způsob, jak mít super čistý motor. Je levný, velmi rychlý a zvládnete to sami

Zkušený automechanik ukázal jednoduchý návod, jak levně vyčistit celý motorový prostor včetně pohonné jednotky během několika málo chvil. Výsledek vás překvapí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Všichni řidiči by chtěli mít automobil neustále umytý, aby vypadal jako nový. Někteří se však při mytí věnují pouze karoserii a možná interiéru, zatímco motorový prostor zůstává stále znečištěný. Jeho čistota je však stejně důležitá jako u ostatních částí. Řidiči by se tak neměli bát jej jednou za čas umýt. Zkušený mechanik prozradil jednoduchý a levný způsob, pomocí něhož toho snadno dosáhnete.

Mytí motoru není žádná věda

Pro správné a efektivní umytí motorového prostoru a samotné pohonné jednotky ve skutečnosti nemusíte být žádný specialista. Stačí si pouze pohlídat některé věci, kterým je třeba se vyhnout. Ještě před zahájením čistícího procesu je důležité demontovat a vytáhnout akumulátor. Zároveň je dobré odstranit všechny štítky (například výměny oleje), aby se nepoškodily. Pak už stačí zvolit vhodný přípravek na čištění motoru, který bude účinný.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Postup je velmi jednoduchý

Kromě čisticího prostředku budete potřebovat ještě štětce (různé velikosti podle čištěných míst), vodu a můžete také využít tlakový čistič. V případě mytí tlakem ovšem musíte nastavit takovou sílu vody, aby zbytečně nepoškodila žádnou část. Bohatě postačí nižší tlak, protože voda slouží především na opláchnutí. Ze všeho nejdříve si dejte čisticí prostředek do rozprašovače a naneste jej na části, které chcete umýt jako první. Je dobré si celý čištěný prostor rozdělit i na více částí, aby bylo mytí přehlednější a prostředek zbytečně neusychal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po nanesení čističe jej nechte chvilku působit a mezitím si připravte větší štětce. Pomocí nich prostředek důkladně dostanete i na méně přístupná místa a štětiny budou zároveň čistit části, po nichž přejedete. Nakonec už stačí pouze opláchnout umyté součásti čistou vodou.

Důležité je motorový prostor dobře vysušit

Po opláchnutí se na některých částech bude držet hodně vody. V takovém případě je nejlepší způsob vysušení buď hadrem, nebo v případě hůře přístupných míst také stlačeným vzduchem, tedy kompresorem. Vysušení totiž spolehlivě zabrání tvorbě zaschlých kapek a nečistot. Pro dosažení ještě lepšího vizuálního účinku je možné použít silikonový olej nebo podobný prostředek, který dodá (především plastům) lesklý a novější vzhled.

Myjete pravidelně motor svého automobilu?

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský dron Lancet umí „uzemnit“ americkou 155mm samohybnou houfnici M109 jediným zásahem
Události247.cz
Události247.cz
Podvodníci mají novou fintu, jak okrádají začínající živnostníky. Založili web, který se tváří jako oficiální stránka státu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství
adbz.cz
adbz.cz
Dům z 19. století chtěli rozšířit bez většího zásahu. Architekti úkol splnili, aniž by narušili původní atmosféru