Postříkejte pneumatiky lakem na vlasy. Dodá jim lesklejší i tmavší vzhled. Zároveň zabrání tvorbě trhlin a poskytne ochranu před nečistotami

Řidiči by se měli kromě obyčejné údržby automobilu jednou za čas zaměřit i na samotné pneumatiky. Jednoduchým krokem se totiž dá zlepšit jejich vzhled a prodloužit životnost.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Nové pneumatiky jsou na první pohled hezky černé a přidávají automobilu na kráse. Po nějakém čase však dochází k částečné změně barvy, která už nevypadá tak dobře. O pneumatiky je dobré se starat nejen kvůli jejich vzhledu, ale také stavu. Pro péči o gumy na autě existuje mnoho speciálních přípravků. V případě nouze si však vystačíte i s obyčejným prostředkem, který má téměř každý doma.

Péče o celkový stav automobilu

Kromě péče o celkový stav automobilu je důležité se jednou za čas věnovat i samotným pneumatikám. Ty mohou postupem času nejen ztrácet na kráse, ale mohou se také tvořit drobné trhliny, které se budou časem stále zvětšovat. Pokud si tedy řidič najde mimo údržbu vozidla chvilku i na samotné pneumatiky, určitě se mu to vyplatí. Kromě lepšího vizuálního efektu totiž může správným ošetřením prodloužit jejich životnost a také bezpečnost na cestách.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pouhé mytí nestačí

Pneumatiky vyžadují mnohem komplexnější péči než jenom pouhé občasné umytí. I po důkladnějším čištění totiž stále nemají požadovanou tmavě černou barvu a lesk. Na trhu však existuje mnoho přípravků pro ošetření gumy. Ty se však dají částečně nahradit obyčejným lakem na vlasy.

Zlepšení stavu běžně dostupným prostředkem

Lak na vlasy dodá pneumatikám lesklejší a tmavší vzhled, takže budou vypadat novější. Zároveň také zabrání tvorbě malých trhlin a v neposlední řadě poskytne ochranu před nečistotami, které se na ní nebudou držet. Stačí jednoduše nastříkat lak na vlasy na pneumatiku tak, aby byl rozprostřen rovnoměrně po celé ploše. Tímto jednoduchým a relativně levným způsobem (v porovnání se speciálními přípravky pro ošetření pneumatik) lze spolehlivě zlepšit kondici pneumatik a zároveň prodloužit jejich životnost.

Používáte podobné způsoby pro zlepšení stavu pneumatik?

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články