Jak si nezničit lak v ruční myčce? Triviální chyba způsobuje stejně hrubé poškození jako kartáčová myčka

Mytí v ruční myčce je sice bezpečnější než kartáče, ale i zde hrozí trvalé poškození auta. Nedělejte chybu jako většina lidí, pracujte správným postupem a se správným vybavením.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jezdit do kartáčové myčky je vhodné, snad jen když spěcháte, nezáleží vám na kvalitě a ignorujete fakt, že vám kartáče mohou poškodit lak karoserie. Ideální hygienou pro vaše auto je ruční mytí, například v ruční myčce. Ale i u ruční myčky je zapotřebí nedělat zásadní chyby. I tam hrozí poškození laku karoserie! Mytí jako komplexnímu procesu se budeme věnovat jindy, dnes je tématem základní a hrubá chyba, kterou je třeba přestat dělat hned. 

Vodou lak nepoškrábete. Čímkoli jiným ano

Tekutinou lak nepoškrábete, aby nás někdo nechytl za slovo s vodou, takže i saponát je v pořádku, ale pozor na různé přípravky obsahující čisticí částice. Ty, pokud jsou hrubé nebo pokud po delším čase v mycím gelu zkrystalizovaly, mohou udělat při čistění karoserie v laku rýhy. Takže je zásadní, čím auto myjete, ale o tom za moment, nejprve je na řadě oplach.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ať už myjete auto kdekoli, důležité je nejprve je opláchnout. Budete potřebovat dostatečně silný proud vody, mluvíme ideálně o wapce, a také dostatečné množství. Hrubou chybou je lehce auto stříknout vodou a pak nastoupit na lak s houbou v ruce. Na karoserii je po jízdě prach, také pyl, drobné kamínky a jiné malé částečky, a toto všechno pod tlakem houby funguje jako smirkový papír.

Než začnete mýt auto, je potřeba je opláchnout

Nedělejte hloupou a zbytečnou chybu, neberte do ruky houbu dřív, než zbavíte auto všech hrubých nečistot. A to se týká i zbytků tělíček hmyzu. Tady už je pozdě a nepomůže WD-40. Tento biologický odpad obvykle drží přilepený a je potřeba ho odmočit. Využijte vhodný přípravek, nastříkejte ho na místa s hmyzími zbytky a nechte je působit. Pak silným tlakem vody vše sestříkejte z auta dolů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Teprve teď můžete vzít houbu do ruky. A nesmí to být houba, kterou máte běžně v kuchyni, ale speciální houba na mytí auta, již nepoužíváte na nic jiného a kterou po každém mytí pečlivě propláchnete, protože i s pečlivým prvotním oplachem na karoserii nějaké hrubé částečky zůstanou. Nepoužívejte stejnou houbu na karoserii a na kola. Nedělejte chybu při ručním mytí, jakou dělá většina řidičů!

Myjete si auto sami ručně, nebo jezdíte do kartáčové myčky?

Zdroj: Autorský komentář Filip Rakovana

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování
adbz.cz
adbz.cz
Sýr nakupuju ve slevě do zásoby. Vím totiž, jak prodloužit jeho trvanlivost o několik týdnů