Máte promáčklinu nebo důlek na karoserii? K narovnání stačí hrnec s teplou vodou. Auto bude za 3 minuty jako nové

Drobné i větší promáčkliny na karoserii vozu lze opravit téměř zadarmo doma v garáži. Postačí vám k tomu pouze věci, které má doma každý.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Řada řidičů o svůj automobil pravidelně pečuje a udržuje ho stále jako nový. Může se však stát, že buď do někoho ťuknete, nebo naopak někdo narazí do vás. Někdy se vám to dokonce stane na parkovišti, odkud viník může ujet, aniž byste si toho všimli. V takovém případě máte na výběr ze dvou možností. Jednou je oprava v servise, která však nebude nejlevnější. Pomocí té druhé si však opravíte promáčklinu na karoserii sami ve své garáži.

Oprava v servise je většinou velmi drahá, ale dá se jednoduše obejít

Oprava karoserie v servisu vyjde vždy na několik tisíc. Kvůli dohodám s pojišťovnami se většinou mění celé poškozené díly za nové. Už jen samotný nový díl stojí hromadu peněz, a co teprve barva. Ta by samotná nebyla zas tak drahá, ale celkový nástřik ve speciální odvětrávací místnosti už ano. Z tohoto důvodu to někteří šikovní jedinci zvládli obejít. Domácí kutilové už přišli na celou řadu způsobů, jak opravit drobné, nebo v některých případech dokonce i větší promáčkliny na karoserii vozu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak jednoduše opravit promáčklinu na karoserii

Ze všeho nejdříve je nutné si ověřit, zda v promáčknutém místě není prasklina. V takovém případě by bylo nutné celý díl vyměnit za nový. Pokud je však místo jen prohnuté, k jeho narovnání postačí pouze hrnec s vodou a trocha šikovnosti. Na složitějších místech můžete pro lepší přístup použít ještě záchodový zvon.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Postup je následující. Nechte si v hrnci ohřát vodu. Jakmile dosáhne bodu varu, je vhodná jako váš pomocník. Následně ji stačí vzít a polít s ní prohnuté místo. Důležité je celé místo důkladně a pomalu prohřát, aby se následně dalo srovnat. Pak už je jen potřeba na dané místo z druhé strany zatlačit a srovnat jej. Pokud se prohnutá část karoserie nachází ve špatně přístupném místě, použijte zvon, pomocí něhož jednoduše povrch srovnáte.

Zdroj: ViralHog, CarMechanics

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články