Jak snadno odstranit samolepky z karoserie auta | AutoŽivě

Jak bleskurychle odstranit samolepky z auta, aniž byste poničili karoserii. Zmizí včetně lepidla beze stopy

Samolepky jsou někdy dobrý nápad, ale časem vás omrzí a potřebujete je sundat. Není to ale tak jednoduché jak to vypadá. Chce to trochu trpělivosti a navždy se jí zbavíte.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Někdy je velmi obtížné odstranit samolepky z nárazníku, karoserie nebo oken. Možná jste si koupili auto s polepem, nebo jste si některé samolepky přilepili sami a nyní toho litujete. Bez ohledu na to jaký byl důvod je odstranění samolepek obtížné, zejména pokud tam jsou už dlouhou dobu. Pokud je chcete odstranit vyzbrojte se trpělivostí, protože proces může být velmi zdlouhavý.
Použijte správné nástroje a prostředky

Nejprve musíte najít správné nástroje a chemikálie pro snadné odstranění. Nejvhodnější je plastová škrabka, odstraňovač lepidla a utěrky z mikrovlákna. Hodit se vám bude i fén. Při použití chemikálií se ujistěte, že jste v dobře odvětrávané místnosti nebo se přesuňte ven.


iZdroj fotografie: Unsplash

Očištění automobilu od nečistot

Nejprve omyjte auto, nebo přinejmenším oblast, kde je nálepka, kterou chcete odstranit, umístěná. Veškeré nečistoty na daném místě mohou způsobit nežádoucí škrábance a poškodit tak váš automobil.

Nahřívání povrchu a samolepky

Dalším krokem je zahřátí nálepky pomocí fénů, můžete použít i horkovzdušnou pistoli, ale vzhledem k vysokým teplotám je vhodnější použít fén. Držte ho v dostatečné vzdálenosti, aby nedošlo k poškození barvy. Pokud nemáte po ruce fén, ani horkovzdušnou pistoli můžete použít ručník, který namočíte do horké vody a přiložíte ho na nálepku, tento proces je ale méně účinný a zdlouhavým.

Pokuste se odlepit samolepku

K odlepení samolepky vám poslouží plastová škrabka, pokud nemáte škrabku můžete použít i starou plastovou kartu nebo opatrně seškrábnout nehty. Postupujte pomalu a opatrně, abyste nepoškrábali lak auta. Bez ohledu na to jak moc budete samolepku nahřívat, nebo jak pečlivě jí odlepíte, nevyhnete se tomu, aby na laku zůstaly zbytky lepidla.


iZdroj fotografie: Pexels

Odstranění přebytečného lepidla

K jejich odstranění můžete použít speciální prostředky, ale ty lze nahradit legendárním WD-40, které nepoškodí ani lak ani okna vozidla. Nanášejte pomocí hadříku z mikrovlákna, nechte působit alespoň 2 minuty a poté pomocí čistého hadříku odstraňte veškeré zbytky lepidla. V případě potřeby opakujte, dokud lepidlo neodstraníte.

Nakonec místo důkladně omyjte, abyste odstranili všechny stopy lepidla a chemikálií. Zabere vám to několik minut, ale samolepky se nadobro zbavíte. Myslíte si, že je dobré lepit samolepky na auto a popřípadě jaké?

Zdroj: YourMechanic

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1273 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstrašidelnější vojenská místa, kde si vzalo život nespočet vojáků i běžných občanů. Duchové padlých zde straší dodnes
Události247.cz
Řidič srazil na přechodu mladou dívku. Poplácal ji po ramenou a z místa nehody ujel
VědaŽivě.cz
Znáte původ pohádky o Červené karkulce? Vlk nebyl vždy ten špatný. Prvotní variace příběhu se od toho dnešního liší
adbz.cz
Postavili 2 kontejnerové domky celkem za půl milionu korun. Příjem z jejich pronájmu jim teď vynáší 20 tisíc měsíčně