Jak bleskurychle odstranit samolepky z auta, aniž byste poničili karoserii. Zmizí včetně lepidla beze stopy

Samolepky jsou někdy dobrý nápad, ale časem vás omrzí a potřebujete je sundat. Není to ale tak jednoduché jak to vypadá. Chce to trochu trpělivosti a navždy se jí zbavíte.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Někdy je velmi obtížné odstranit samolepky z nárazníku, karoserie nebo oken. Možná jste si koupili auto s polepem, nebo jste si některé samolepky přilepili sami a nyní toho litujete. Bez ohledu na to jaký byl důvod je odstranění samolepek obtížné, zejména pokud tam jsou už dlouhou dobu. Pokud je chcete odstranit vyzbrojte se trpělivostí, protože proces může být velmi zdlouhavý.

Použijte správné nástroje a prostředky

Nejprve musíte najít správné nástroje a chemikálie pro snadné odstranění. Nejvhodnější je plastová škrabka, odstraňovač lepidla a utěrky z mikrovlákna. Hodit se vám bude i fén. Při použití chemikálií se ujistěte, že jste v dobře odvětrávané místnosti nebo se přesuňte ven.

iZdroj fotografie: Unsplash

Očištění automobilu od nečistot

Nejprve omyjte auto, nebo přinejmenším oblast, kde je nálepka, kterou chcete odstranit, umístěná. Veškeré nečistoty na daném místě mohou způsobit nežádoucí škrábance a poškodit tak váš automobil.

Nahřívání povrchu a samolepky

Dalším krokem je zahřátí nálepky pomocí fénů, můžete použít i horkovzdušnou pistoli, ale vzhledem k vysokým teplotám je vhodnější použít fén. Držte ho v dostatečné vzdálenosti, aby nedošlo k poškození barvy. Pokud nemáte po ruce fén, ani horkovzdušnou pistoli můžete použít ručník, který namočíte do horké vody a přiložíte ho na nálepku, tento proces je ale méně účinný a zdlouhavým.

Pokuste se odlepit samolepku

K odlepení samolepky vám poslouží plastová škrabka, pokud nemáte škrabku můžete použít i starou plastovou kartu nebo opatrně seškrábnout nehty. Postupujte pomalu a opatrně, abyste nepoškrábali lak auta. Bez ohledu na to jak moc budete samolepku nahřívat, nebo jak pečlivě jí odlepíte, nevyhnete se tomu, aby na laku zůstaly zbytky lepidla.

iZdroj fotografie: Pexels

Odstranění přebytečného lepidla

K jejich odstranění můžete použít speciální prostředky, ale ty lze nahradit legendárním WD-40, které nepoškodí ani lak ani okna vozidla. Nanášejte pomocí hadříku z mikrovlákna, nechte působit alespoň 2 minuty a poté pomocí čistého hadříku odstraňte veškeré zbytky lepidla. V případě potřeby opakujte, dokud lepidlo neodstraníte.

Nakonec místo důkladně omyjte, abyste odstranili všechny stopy lepidla a chemikálií. Zabere vám to několik minut, ale samolepky se nadobro zbavíte. Myslíte si, že je dobré lepit samolepky na auto a popřípadě jaké?

Zdroj: YourMechanic

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění