Jak pomocí ověřených triků udržet auto dlouhodobě čisté a voňavé?

Pomocí jednoduchých triků se dá za použití přírodních látek vyčistit jak interiér vašeho vozu, tak karoserie.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Každý řidič by chtěl mít své auto dokonale čisté a nablýskané. Pokud však jezdíte denně a nemáte k dispozici garáž, kde byste auto parkovali, je problém jej udržet čisté. Existuje celá hromada čisticích prostředků na mytí aut od obyčejných, až po ty lepší, které v sobě mají i ochranný lak. Ty však mohou být škodlivé nejen pro vaše zdraví, ale také pro lak vašeho automobilu. Někdy je tedy lepší si vůz umýt pomocí přírodních čističů.

Ocet se sodou na čištění interiéru

Pokud nevíte, jak odstranit z interiéru nevzhledné tmavé skvrny nebo špinavé místa, tento trik je nejlepším řešením. Smíchejte kuchyňský ocet se sodou tak, abyste vytvořili pastu. Poté naneste na znečištěná místa a k čištění použijte kartáček na zuby. Nechte chvíli zaschnout a poté povrch povlávejte. Tato kombinace dodá vašemu interiéru nový a čistý vzhled.

Čistá palubní deska

Na palubní desce se neustále usazuje prach, který kazí její luxusní dojem. K jejímu vyčištění nemusíte používat žádné toxické spreje, vlhčené ubrousky ani další podobné chemické produkty. Daleko lepší je zvolit přírodní cestu. Vše, co budete potřebovat je hadřík a trocha olivového oleje. Ten naneste na již zmiňovaný hadřík a pořádně s ním přejeďte místo vedle místa. Olej dodá palubní desce nový vzhled a rozzáří celý interiér vašeho vozu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak si v autě udržet svěží vůni

Na trhu je celá řada voňavek a osvěžovačů vzduchu do automobilů. Některé z nich jsou však moc silné a mohou dokonce způsobit až bolest hlavy při jízdě. Lepší a levnější variantu představují přírodní osvěžovače vzduchu. Pomocí dvou věcí si jej dokážete hravě vyrobit sami. Stačí smíchat pouze sodu a éterický olej s vůní, kterou chcete, aby voněl váš vůz. Pak už stačí jenom vyrobený osvěžovač umístit do auta na nějaké vhodné místo.

Jak vyčistit skla automobilu

Pokud vám stěrače rozmazávají nečistoty na čelním skle, otřete je hadříkem namočeným do alkoholu. Ten je dokonale odmastí a budou krásně stírat vodu. Krásně průhledná a lesklá skla se dají dosáhnout mimo jiné i přírodní cestou. Nejúčinnějším způsobem, jak je dokonale vyčistit je použití obyčejného octu. Stačí naplnit stříkací lahev octem a nastříkat jej na okna. Pro lepší účinek jej nechte chvíli působit a poté setřete, nejlépe pomocí obyčejných novin.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Čištění ráfků kol a pneumatik

Lesklé ráfky vždycky dodají autu to správné kouzlo. Místo drahého mytí v myčce vyzkoušejte roztok vody a octu. Pro lepší aplikaci jej nalijte do rozprašovací láhve a nastříkejte na kola. Pak už stačí jen otřít ráfky hadříkem a budou zářit jako nové. Čistotu, lesk a černý vzhled pneumatik dosáhnete pomocí pasty vyrobené ze sody a vody, kterou nanesete na povrch pneumatik a po chvilce opláchnete. Můžete také použít hadřík a Coca-Colu. Oba tyto čisticí způsoby dodají pneumatikám vašeho auta nový čistý vzhled.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články