Jak se novým autům dařilo v testech Euro NCAP? Některým ne úplně dobře

                   

Mezi jeden z důležitých parametrů, podle kterých vybíráme nové auto, je rozhodně jeho bezpečnost. Dnes se spoléháme hlavně na počet hvězdiček, které auto dostane v testech Euro NCAP. Těmi aktuálně procházely i nové vozy a výsledek u některých z nich překvapil. A to nikoliv pozitivně, ale lehce negativně.

Jaká auta byla testována?

Byla to Tesla Model 3, dále také dvojice vozů Mercedes, nechyběla populární Kia Ceed, stylový crossover DS a potom také Škoda Scala. Jestliže nad některým z daných vozů uvažujete, je určitě dobré zjistit, zda to nebyl právě on, kdo měl v testech Euro NCAP problémy. Jak vše dopadlo?

Škoda Scala

Zajímá vás, jak v testech dopadl náš tuzemský zástupce? Bylo tomu velmi dobře, jelikož Škoda Scala získala v testech Euro NCAP celých 5 hvězdiček. Bezpečnost dospělých byla hodnocena 97 procenty, bezpečnost dětí 87 procenty a bezpečnost chodců měla 81 procent. Hodnocení bezpečnostních systémů obdrželo 76 procent.

Tesla Model 3

Přemýšlíte nad tímto elektromobilem? Pokud ano, můžete si být jistý, že v provozu nabídne dostatek bezpečnosti, jelikož získal také 5 hvězd. Bezpečnost dospělých byla hodnocena na 96 procent, bezpečnost dětí na 86 procent a bezpečnost chodců na 74 procent. Velmi zaujaly hlavně bezpečnostní systémy, kde byl vůz hodnocen na 94 procent.

Mercedes třídy B

Zaujal vás? Pokud ano, jistě vás zaujme i to, že v testech získal také plných 5 hvězdiček. V rámci bezpečnosti dospělých je to 96 procent. Zaujme také bezpečnost dětí, kde je hodnota 90 procent. U bezpečnosti chodců bylo auto hodnoceno na 78 procent. Bezpečnostní systémy vozu byly hodnoceny na 75 procent.

Mercedes GLE

I druhému Mercedesu se v testech dařilo velice dobře a tak získal také plných 5 hvězdiček. Opět zaujala bezpečnost dospělých i dětí, a to hodnotou 91, respektive 90 procent. Bezpečnost chodců byla hodnocena na 78 procent. Stejný počet procentuálních bodů dostaly také bezpečnostní systémy tohoto vozu.

Kia Ceed

Tady už se objevilo drobné zklamání, jelikož auto nedostalo plný počet, ale dostalo jenom 4 hvězdičky. A to především z důvodu, že byla méně hodnocena bezpečnost chodců, a to jenom 52 procenty. Bezpečnost dospělých měla dobrých 88 procent a bezpečnost dětí také dobrých 85 procent. Samotné bezpečnostní systémy dostaly 68 procent bodů.

Zajímavé je na tomto voze také to, že byla hodnocena ještě druhá verze. A to s balíčkem bezpečnostních systémů. Tedy výbavově lepší stupeň vozu, který už získal plných 5 hvězd. Zde byla bezpečnost dospělých 88 procent, bezpečnost dětí 85 procent a na 68 procent stoupla bezpečnost chodců. Samotné bezpečnostní systémy byly hodnoceny 73 procenty.

DS 3 Crossback

I u tohoto vozu se objevilo drobné zklamání, jelikož verze vozu se základním bezpečnostním systémem dostala jenom 4 hvězdičky. Bezpečnost dospělých byla hodnocena 87 procenty, bezpečnost dětí 86 procenty a samotné bezpečnostní systémy měly hodnocení 63 procent. Velmi špatně vyšla bezpečnost chodců, a to pouze 54 procent.

Hodnocena však byla i verze s balíčkem dalších bezpečnostních systémů, které už získala plných 5 hvězdiček. Bezpečnost chodců se zvedla na 64 procent a hodnocení bezpečnostních systémů na 76 procent. Zvýšena byla i bezpečnost dospělých na 96 procent a nepatrně také bezpečnost dětí, a to na 86 procent.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články