Jak si vede autonomní řízení Apollo?

                   

První zmínky o Apollu sahají do loňského dubna

Již v minulém roce se nechala slyšet společnost Baidu o autonomním systému Apollo, který byl již v té době intenzivně testovaný. Společnost jej nyní prezentuje jako otevřenou platformu pro následný vývoj autonomního řízení vozů, která bude nabízet zákazníkům spolehlivé a naprosto bezpečné řešení „vše v jednom“.

Apollo je postavený na principu operačního systému

Materiály poskytnuté společností Baidu informují o kompletním systému Apollo, který je v porovnání podobný operačnímu systému Android, ovšem v oblasti samořízení vozů. Má být ale mnohem výkonnější a otevřenější. Díky tomuto systému budou moci od samého začátku partneři společnosti Baidu sestavovat své vlastní systémy pro samořízení a následně rozvíjet vlastní produkty a následný vývoj.

Partneři Baidu představili druhou generaci Apolla

Na veletrhu Consumer Electronics Show v Las Vegas, společnost Baidu se svými klíčovými partnery, jako je například Ford Motor Company, přestavila druhou generaci systému Apollo 2.0.

Podle generálního ředitele a prezidenta společnosti Baidu, Qi Lu, jsou otevřené platformy systému Apollo tím nejlepším a nejrychlejším způsobem, jak poskytnout vývoj technologií k praktickému využití a komercializaci.

Testovací jízda s Apollo 2.0

Společnost Baidu již provedlo testovací jízdu prostřednictvím druhé generace Apollo 2.0 na okruhu dlouhém 6,1 kilometru v kalifornském Sunnyvale. Apollo zvládne bez problému nízký provoz. Vývoj společnosti Baidu jde stále kupředu, a proto v polovině letošního roku chce nasadit systém do vybraných autobusů ve vybraných čínských lokalitách a v roce 2020 plánuje prodej autonomního řízení vozů, odpovídajícího třetímu stupni, což znamená převzetí řízení za řidiče v případě dostupnosti všech informací týkající se okolí svého vozu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články