Jak účinně a levně omladit vzhled všech plastů v interiéru auta? Budou jako nové za pár minut

V interiéru automobilu se nachází celá řada plastových částí, které postupem času ztrácí lesk a dobrý vzhled. Tento problém se však dá levně a rychle vyřešit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Automobily jsou v dnešní době vybavené tou nejmodernější technikou. Jejich interiéry jsou přeplněné různými zařízeními, která mají řidičům poskytnout větší pohodlí a ulehčit práci za volantem. Většina těchto přístrojů má alespoň některou část vyrobenou z plastu, aby nebyla zbytečně těžká. Ve výsledku to znamená, že se v interiéru nachází velké množství plastových částí, které však postupem času ztrácí svůj dobrý vzhled. S tímto problémem se dá naštěstí jednoduše a levně bojovat.

Nejdříve je důležité mytí vodou

Ještě než začnete přímo s omlazováním plastů, omyjte je. Ze všeho nejdůležitější je všechna místa a záhyby dobře vyčistit hadrem a čistou vodou. Následně buďte trpěliví a počkejte, než úplně uschnou. To je důležité pro další kroky. Pak už přichází na řadu samotná aplikace účinného prostředku, který seženete téměř v každém obchodě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Obyčejná svíčka dodá plastům lesk

K čištění využijte obyčejnou parafínovou svíčku. Její minerální vosk má speciální vlastnosti, které dodají plastům mladší a hezčí vzhled a zároveň představuje nejlevnější a nejdostupnější zdroj parafínu. Stačí ji zapálit a počkat, než se část vosku rozpustí. Následně pár kapek naneste přímo na plasty, které chcete zkrášlit. Vyčkejte, až kapky ztuhnou, a mezitím si přichystejte si čistý hadr a fén.

Fén nahřeje vosk na potřebnou teplotu

Fén poslouží k tomu, aby kapky změkly natolik, že se budou dát rozetřít. Parafín totiž vře až při teplotě 140 stupňů, nemusíte se tedy bát, že se znovu rozteče vlivem tepla z fénu. Po chvilce zahřívání vosk znovu změkne a vy se můžete dát konečně do práce. Pomocí hadříku důkladně roztírejte kapky z roztavené svíčky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Levná a spolehlivá možnost, jak omladit vzhled plastů

Parafín dodá plastům lesk a mladší vzhled. Kromě skokového omlazení se účinek vyplatí i do budoucna, protože na tenké vrstvě minerálního oleje nebudou tolik ulpívat částečky prachu a špíny. Tento způsob oživení interiéru navíc nepředstavuje nijak velké náklady, takže se dá bez problému opakovat.

Zdroj: Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články