Jak uskladnit pneumatiky? Udělejte si nástěnný regál za pomoci chemické kotvy

                   

Pokud nepoužíváte univerzální pneumatiky (které navíc nejsou odborníky doporučovány), pravděpodobně pokaždé po přezouvání řešíte otázku, jak sezónní pneumatiky uskladnit. Špatný způsob uložení by mohl pneumatiky nenávratně poškodit, což pochopitelně nechcete. V následujících řádcích vám proto poradíme, jak pneumatiky uschovat, abyste je mohli další sezónu bez problémů použít.

Sice si řeknete, že jsou to pouze pneumatiky, které není možné nijak poničit tím, že je hodíte na půdu, ovšem opak je pravdou.

Prodlužte životnost svých pneumatik

Správným zacházením je možné výrazně životnost pneumatik prodloužit. Prvně je důležité rozlišovat, zda se uskladňují pouze gumy jako takové, nebo celá kola, tedy včetně ráfků. V prvním případě se vyplatí naskládat pneumatiky nastojato, tedy v takové poloze, v jaké se nacházejí na vozidle. Stojí na svém běhounu, nicméně je nezbytné alespoň jednou za měsíc pneumatiky pootočit, aby po celou dobu nebyl vyvíjen tlak jen na jednu část běhounu.

Ideální je mít stojan z kovové konstrukce, neboť v tom okamžiku se běhoun dotýká pouze konstrukce ve dvou místech, tudíž zatížení je vskutku zanedbatelné. Jestliže nemáte nikde na zemi v garáži místo na to, abyste si tam postavili takový stojan, nevadí, můžete využít volné plochy na stěně. Sehnat se totiž dají nástěnné regály, které je dobré uchytit za pomoci chemické kotvy.

Proč použít chemickou kotvu?

Pokud chcete, aby vám konstrukce na stěně pevně držela, pomůže vám v tom chemická kotva. Jedná se o speciální kotvící systém, jenž využívá účinky polyesterových pryskyřic. Ukotvíte snadno a s vysokou pevností jakoukoliv ocelovou tyč, patku, šroub a podobně.

Chemická kotva je oblíbená pro její vlastnosti. Snadno se aplikuje, doba tuhnutí je opravdu krátká a pevnost kotvených materiálů je vysoká.

Jak uskladnit celá kola?

V případě, že přeměňujete vždy celá kola, tak byste měli vědět, že ta se zase uskladňují naležato či do sloupce. Opět se jednou za měsíc musí přeskládat jejich pořadí. Hledáte však co nejšetrnější metodu uskladnění celých kol? Potom je zavěste na tyč, která prochází středem ráfku. Udělejte si opět v garáži speciální místo na ni. Chcete mít jistotu, že tyč váhu kol vydrží? Zase stačí použít výše zmíněnou chemickou kotvu, jež se postará o to, aby tyč ve zdi pevně držela.

Jednou ze společností, která se specializuje na prodej stavebního materiálu, tedy i chemické kotvy, je PRO-DOMA. Stavebniny mají v nabídce pestrou škálu produktů, jako jsou izolace, betonové výrobky, oplocení, dveře a okna, zahradní architektura a podobně. PRO-DOMA je synonymum pro nejširší síť stavebnin v České republice. Potřebujete s výběrem konkrétního řešení poradit? Žádný problém, proškolený tým je připraven.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub