Jak vypadá policejní honička v Abu Dhabi? McLaren, Ferrari a Nissan GTR v akci…

                   

V jednom z minulých článků jsme si ukázali různé supersporty používané policejními příslušníky v různých zemích. Nejnašlapanější policejní vozový parky pak najdeme nejspíš ve Spojených arabských emirátech, kde najdeme „běžná“ výkonná auta i vyloženě vzácné kousky. Policie SAE jejich vlastnictví obhajuje tím, že je potřebuje pro honění bohatých kriminálníků v drahých autech. A my dodáváme, že to nepochybně musí být docela zábava.

Aby policisté z Abu Dhabi ukázali své schopnosti při chytání darebáků, kteří jezdí ve vlastních supersportech, natočili akční scénu ve stylu čistého Hollywoodu, kterou situovali do prostředí nekonečných pouštních dálnic. Jako zvukový doprovod posloužil rachot mnoha motorových válců. Nám v redakci se jejich metody nezdají přehnané. Ale trošičku jim takovou práci závidíme.

Podezřelý, který je na videu pronásledován – je to takový krátký akční film o stopáži téměř šest a půl minuty – překračuje povolenou rychlost v modrém McLarenu 12C a tím zaujme pozornost policejních helikoptér a něčeho co vypadá jako arabská sledovací technika z blízké budoucnosti. Padouch sjede z dálnice do města a myslí si, že se policistů zbaví, když přesedne do Ferrari 458 Italia (do jakého jiného, že?), ale opět je velmi rychle zaregistrován policajtem.

Strážci pořádku z Abu Dhabi pak zavolají posádku jejich Nissanu GT-R, který hravě překonává standardní hlídkové vozy Ford Taurus a Ferrari pořádně prožene. Policajti už předtím postavili na silnici zátaras, takže se GT-R s podezřelým ani nemusel moc honit. Blokádu tvoří speciální jednotky v neprůstřelných vestách, vyzbrojené jsou útočnými puškami. Je to působivé, ale na zastavení jednoho chlápka s kšiltovkou, který jezdí v hodně drahých autech možná trochu přehnané.

Na druhou stranu… dívat se na to je celkem legrace. A pro strážce zákona z Abu Dhabi rozhodně zábavné natáčení. Někteří policisté mají zkrátka štěstí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu