Jak z povrchu vozu jednoduše odstranit samolepky a zbylé lepidlo beze stop - AutoŽivě

Jak z povrchu vozu jednoduše odstranit samolepky a zbylé lepidlo beze stop

Obvykle je docela obtížné odstranit samolepky z nárazníku, těla vozu nebo oken, ale dneska vám prozradíme, jak to udělat zcela beze stop.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Samolepky se mohou na vůz dostat různě. Nějaká reklamní tam může být už od momentu prodeje, nebo jste si tam něco „plácli“ sami v záchvatu euforie nebo vzteku. Jenže po čase toho litujete a chcete zpět svoje čisté nablýskané auto. Bez ohledu na důvod může být odstranění obtížné, hlavně pokud už strávily na místě nějaký čas a jsou tedy k vozu přichyceny velmi pevně a to i za deště nebo v horkém dni.
Dobrá příprava a trpělivost, nudný proces

Obrňte se trpělivostí, protože vás čeká poměrně nudný proces, pokud se chcete samolepky zbavit opravdu důkladně. Nejdříve si tedy opatřete vhodné nástroje a chemikálie, v první řadě plastovou škrabku, několik utěrek z mikrovlákna, odstraňovač lepidla, fén na vlasy a čistič na automobily. Bude se vám určitě hodit také prodlužovačka, protože s fénem budete nejspíš dost manévrovat, abyste se dostali opravdu do všech úhlů.


iZdroj fotografie: Unsplash

Pokud máte všechno tohle přichystané, dělejte to venku nebo v dobře větraném prostoru. Nejdříve je potřeba důkladně umýt auto nebo minimálně místo, kde se samolepka nachází. Jakékoli nečistoty a nánosy mohou zasáhnout do procesu odstranění a zanechat na místě oděrky. Dalším krokem je pak zahřát samotnou samolepku právě fénem. Můžete použít i horkovzdušnou pistoli, jen ji držte dál, protože vytváří mnohem silnější a přímější teplo a nepoškoďte si lak.

Pečlivé odstranění samotné samolepky

Po dostatečném zahřátí velmi opatrně odloupněte samotnou samolepku a pomáhejte si bez obav onou plastovou škrabkou. Pokud ji nemáte, hodí se nějaká stará plastová karta, zkrátka něco s rovným krajem, přinejhorším vlastní nehty. Upozorňujeme, že nebude možné samolepku odstranit rychle, takže buďte skutečně trpěliví, i když to půjde jen po milimetrech. Pokud se neudržíte, nejspíš se nevyhnete stopám po tomto zásahu.


iZdroj fotografie: Unsplash

Ať už to provedete sebelépe, na místě zůstanou zbytky lepidla nebo barev. A tehdy přijde ke slovu odstraňovat lepidla. Takový legendární WD-40 například nepoškodí ani barvu nebo okna vašeho vozu. Naneste trošku na utěrku z mikrovlákna, naneste na zbytky lepidla a nechte několik minut stát. pak použijte čistý konec utěrky, otřete zbytky a pokud něco stejně zůstalo, proces opakujte až do úplného vyčištění zasaženého povrchu. Nakonec všechno ještě jednou celé umyjte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
Populární americký symbol představuje jeden z prvních hoaxů. Vzorem amerického Strýčka Sama byl obchodník s masem
Události247.cz
SMS karantény? Je otázka, kdy zprávu otevřeme a jestli ji vůbec přečteme, říká advokát Bláha
VědaŽivě.cz
Jak se ptáci naučili létat? 3 vycvičení netopýři pomáhají vědcům zjistit, jak ptáci poprvé vzlétli
adbz.cz
Seznam nejdražších psích plemen pro rok 2022: Tibetského mastifa pořídíte i za 42 milionů korun