Jak zateplit garáž na zimu

                   

Trávíte v garáži nějaký čas? Někdo máte garáž částečně jako dílnu nebo místo, kde si v klidu posedíte? Někdo tam rozkládá pingpongový stůl, další má v garáži pračku se sušičkou nebo garáž nahrazuje špajz. Faktem je, že garáž může mít spoustu funkcí, ale většinou jsou majitelé rádi, když je dobře zateplená. Potom se v ní dá fungovat i v zimě, ušetříte za její vytápění a v neposlední řadě budete mít díky zateplené garáži i zateplený dům z té strany, ze které je k domu nalepená.

Každá garáž je jiná, ale způsoby zateplení jsou podobné. Pojďme se podívat, jak si zateplit garáž hlavně na zimu:

Garážová vrata se zateplenými panely

Když budete vybírat garážová vrata, tak kromě typu vrat, který ovlivňuje hlavně prostor v garáži, je důležité zabezpečení vrat a právě tepelně izolační vlastnosti. Když zvolíte garážová vrata se zateplenými panely, máte jistotu, že garáž bude dobře izolovaná a tím i zateplená.

i

Zateplené stěny garáže a střecha

Základem zateplené garáže jsou samozřejmě stěny a střecha. U novostaveb se toto řeší automaticky, u starších garáží je ke zvážení, jestli garáž tímto způsoben nezateplit. Záleží na tom, v jakém stavu garáž máte.

Nová plastová okna 

Nejslabším článkem ohledně tepelně izolačních vlastností bývají často okna. Pokud máte stará okna, můžete zvážit nákup nových plastových oken, která budou perfektně těsnit a pomohou tak garáž zateplit a omezit úniky tepla.

TIP: Přečtete si také o tom, jak jednou provždy garáž zabezpečit proti zlodějům.

Aby se dalo v garáži pracovat a pobývat i v zimních měsících, je zateplení garáže důležité. Pokud jste zvyklí trávit v garáži více času (třeba o víkendech, kdy kutíte) můžete si pořídit i vhodné přídavné topidlo. 

Vyberte si vhodná garážová vrata, zkontrolujte okna, zateplení střechy i stěn. Když si zateplíte garáž, získáte tak další prostor, který můžete celoročně využívat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články