Jak zateplit garáž na zimu

                   

Trávíte v garáži nějaký čas? Někdo máte garáž částečně jako dílnu nebo místo, kde si v klidu posedíte? Někdo tam rozkládá pingpongový stůl, další má v garáži pračku se sušičkou nebo garáž nahrazuje špajz. Faktem je, že garáž může mít spoustu funkcí, ale většinou jsou majitelé rádi, když je dobře zateplená. Potom se v ní dá fungovat i v zimě, ušetříte za její vytápění a v neposlední řadě budete mít díky zateplené garáži i zateplený dům z té strany, ze které je k domu nalepená.

Každá garáž je jiná, ale způsoby zateplení jsou podobné. Pojďme se podívat, jak si zateplit garáž hlavně na zimu:

Garážová vrata se zateplenými panely

Když budete vybírat garážová vrata, tak kromě typu vrat, který ovlivňuje hlavně prostor v garáži, je důležité zabezpečení vrat a právě tepelně izolační vlastnosti. Když zvolíte garážová vrata se zateplenými panely, máte jistotu, že garáž bude dobře izolovaná a tím i zateplená.

i

Zateplené stěny garáže a střecha

Základem zateplené garáže jsou samozřejmě stěny a střecha. U novostaveb se toto řeší automaticky, u starších garáží je ke zvážení, jestli garáž tímto způsoben nezateplit. Záleží na tom, v jakém stavu garáž máte.

Nová plastová okna 

Nejslabším článkem ohledně tepelně izolačních vlastností bývají často okna. Pokud máte stará okna, můžete zvážit nákup nových plastových oken, která budou perfektně těsnit a pomohou tak garáž zateplit a omezit úniky tepla.

TIP: Přečtete si také o tom, jak jednou provždy garáž zabezpečit proti zlodějům.

Aby se dalo v garáži pracovat a pobývat i v zimních měsících, je zateplení garáže důležité. Pokud jste zvyklí trávit v garáži více času (třeba o víkendech, kdy kutíte) můžete si pořídit i vhodné přídavné topidlo. 

Vyberte si vhodná garážová vrata, zkontrolujte okna, zateplení střechy i stěn. Když si zateplíte garáž, získáte tak další prostor, který můžete celoročně využívat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění