Jaká auta (ne)má rád Joe Biden a proč 8 let nesměl řídit?

                   

Netřeba dodávat, že čerstvě zvolený americký prezident Joseph Biden je považován za bohatého muže. A co víc, pokud jde o automobily, je to skutečný Američan. Také je velmi miluje. A co je nejdůležitější, podle informací v amerických médiích jezdí dobře a dokonce ví, jak na spoustu řidičských triků. Přesto srdce Joe Bidena patří pouze jednomu autu, které má, a má ho velmi rád.

Joe Biden miluje auta a moc rád je řídí. Je však pravda, že pro politika jsou takové „jednoduché životní radosti“ luxusem. Než se Trump stal prezidentem Spojených států, Biden působil osm let jako viceprezident země.

A v souladu s právními předpisy své země nemá osoba v takovém postavení právo řídit auto sama. Může řídit auto pouze s využitím služeb řidiče.

Sám Biden si opakovaně stěžoval, že mu chybí praxe za volantem, a dokonce, v rozporu s právními předpisy země, za něj několikrát usedl. To se samozřejmě nestalo na dálnicích nebo rychlostních komunikacích.

Joeova láska k autům pochází od jeho otce, který v 60. letech prodával automobily. A pokud je Donald Trump známý svou láskou k luxusu a drahým modelům automobilů, Joseph Biden je ve svém vkusu zdrženlivější.

Zvolený prezident dává přednost výhradně americkým automobilům. Nejvíc miluje Chevrolet. Včetně toho, že hlavní auto v jeho životě patří této značce. Zajímavé je, že podle amerických publikací nemá Biden rád korejská a téměř nesnáší německá auta.

Hlavním vozem v Bidenově životě byl a zůstává klasický Chevrolet Corvette z roku 1967. Vůz v politikově garáži je stále ve vynikajícím stavu. Má k němu hluboké sentimentální city, protože kabriolet je otcovým svatebním darem. Politik rád předvede auto každému, kdo ho přijde navštívit.

iZdroj obrázku: Wikimedia

Zároveň Biden jednoznačně odpovídá na otázky novinářů ohledně toho, jaké auto by si ve stáří přál – Chevrolet Corvette ZR1. To je nejsilnější verze Corvette. Vůz je vybaven pohonnou jednotkou LT5 o objemu 6,2 litru a výkonu 766 koní. Již v základní verzi je vůz vybaven elektronicky řízenými tlumiči a používá kola 285/30 ZR19 a 335/25 ZR20.

Joe Biden v pořade Jaye Lena
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články