Jaké automobilové značky mají nejdražší údržbu? Průzkum ukázal na světoznámé výrobce

Jednotlivé servisní prohlídky a údržbu není radno podceňovat. Jedině díky nim totiž zvládne automobil vyšší dojezd bez zbytečných oprav navíc.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý řidič by nejraději koupil automobil a poté už investoval pouze do pohonných hmot. Realita je však jiná a skutečná cena nákladů se mnohdy výrazně liší od očekávání. Majitelé vozidel jsou totiž povinni platit pojištění, technické kontroly, daně a také údržbu. Její cena se liší v závislosti na jednotlivých značkách automobilu. Průzkum prokázal, které značky mají z dlouhodobého hlediska (10 let) nejdražší servisní práce.

První místo bere německé BMW

Žebříček nejdražších automobilových značek na údržbu ovládla německá značka BMW. Podle průzkumu jejich majitelé zaplatili za 10 let provozu přibližně 388 000 korun, což je opravdu hodně. Nejdražší jsou konkrétně modely řady 7, kdy každá pravidelná servisní prohlídka překonává hranici 10 000 korun. Podobně jsou na tom také modely BMW X6, jejichž pravidelná údržba vyžaduje podobnou částku.

iZdroj fotografie: Pixabay

Na druhém místě opět Německo

Hned za BMW se umístila značka ze stejné země, tedy Mercedes-Benz. Údržba těchto automobilů stála majitele za 10 let provozu přibližně 280 000 korun. Nejvíce zaplatí majitelé vozidel třídy S, kde ještě záleží na verzi vozidla. Tak či tak je autorizovaný servis Mercedes opravdu nákladný, což dokazují i ceny náhradních dílů samy o sobě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Třetí skončilo Volvo

Náklady na pravidelnou údržbu vozidla značky Volvo jsou srovnatelné například s automobily Cadillac. Jedná se o částku přibližně 270 000 korun za 10 let v provozu. Jednotlivé úkony údržby jsou přesně naplánované a autorizované servisy je dodržují. Nejlevnější servis je u modelů Volvo S90 a XC90.

iZdroj fotografie: Volvo

Cadillac a jeho údržba

Cena údržby na automobilech značky Cadillac je přibližně srovnatelná jako u švédského Volva. Běžné úkony údržby, jako je výměna brzdových destiček, oleje, kapalin, zapalovacích svíček a podobně, se vyšplhají hodně vysoko. Ceny se mohou malinko lišit v závislosti na aktuální ceně náhradních dílů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na posledním místě je nečekaně Audi

Poslední, tedy 5. místo v žebříčku o nejdražší údržbu z dlouhodobého hlediska, získala německá automobilka Audi. Dlouhodobá údržba těchto automobilů je z tohoto průzkumu 5 možností nejlevnější. Zajímavostí je, že se každá druhá prohlídka prodraží přibližně na dvojnásobek. To samé platí i pro údržbu automobilů značky Škoda. Máte podobné zkušenosti?

iZdroj fotografie: Unsplash

Zdroj: Motor1, MotorTrend

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Zelenského mírový plán je jedinou cestou vpřed,“ tvrdí zarputile ukrajinský diplomat Ihor Žovkva
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat
adbz.cz
adbz.cz
Ze 2 bytů udělali 1: „Intimní“ a „denní“ zónu v pastelových barvách oddělují posuvné dveře přes celou stěnu