Legendární auta, která už dnes na silnici téměř nepotkáte. Poznáváte je? Dříve byla na každém rohu - AutoŽivě

Legendární auta, která už dnes na silnici téměř nepotkáte. Poznáváte je? Dříve byla na každém rohu

Automobilový průmysl neustále vyvíjí nové a nové modely aut. Dává tedy smysl, že některé modely postupem času upadnou v nemilost a za několik let budou nahrazeny jinými, lepšími.
i Zdroj fotografie: Mercedes-Benz

Díky přílivu vyspělé technologie či prémiových a luxusních vozidel je nevyhnutelné, že na silnici už nebudou viděna auta, která byla dříve velmi populární. Následující modely vozidel byly k vidění na každém kroku, v dnešní době už patří mezi vzácné kousky. Ti, kteří se o ně dobře starali, s nimi mohou ještě dnes vyjet a užívat si obdivuhodné pohledy ostatních.
Ford Escort má více než 30letou tradici

Je to první model s pohonem předním kolem od společnosti Ford. Vozidlo bylo tak oblíbené, že automobilka prodala miliony kusů. Ve Spojených státech končil jejich prodej v roce 2004, dnes je na silnici potkáte už jen zřídka. Šlo o auto nižší střední třídy a vyráběl se v několika typech karosérie. U všech generací byl motor umístěn vpředu, úspěšná byla také verze s pohonem všech čtyř kol.

iZdroj fotografie: Ford

Mercedes-Benz třídy S byl král silnic

Počet aut první a druhé generace třídy S se rychle snižuje. Jedná se o vlajkové lodě Mercedesu, které se začaly vyrábět již v roce 1954. Druhá generace přišla na řadu v roce 1959 a vyráběla se až do roku 1968. Dnes je najdete buď u sběratele v garáži nebo na vrakovišti. Acura Legend patří k firmě Honda a byl to vůz prodávaný v Americe, Kanadě a částech Číny. Vyráběla se mezi lety 1985 až 1995 a patřila mezi luxusnější kousky.

iZdroj fotografie: Unsplash

Honda Civic byla kombinací hodnoty, výkonu a pohodlí

Honda Civic patřila mezi modely, které nejen skvěle vypadaly, ale taky byly pohodlné, výkonné a staly se brzy mezi řidiči populárními. Nikdo v 90. letech si nedovedl představit, že v 21. století už auto na silnicích nepotká. Pro evropský trh byl základním modelem vůz o objemu 1,3 litru, který pro Spojené státy nebyl k dispozici. Vidět jste ho mohli ve verzi 1,5i GL a GLX se vstřikováním. V Jižní Africe se Civic prodával pod značkou Honda Ballade.

iZdroj fotografie: Honda

Oldsmobile Cutlass Supreme je vozidlo z 80. let

Jeho výroba skončila v roce 2004 a na evropských silnicích ho dnes uvidíte výjimečně. Když se ukončila jeho výroba, nenašla se žádná adekvátní náhrada. Vyrobilo se několik desítek milionů kusů, Oldsmobile se dočkal pěti generací vozů v několika verzích karosérie.

iZdroj fotografie: Unsplash

125 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1357 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Za návštěvu hospody zaplatíte až 6 000 Kč měsíčně. „Popíjet“ budou moci pouze testovaní, jenže antigenní test nestačí
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů