Jaké jsou nejlepší zimní pneumatiky podle provedených letošních testů? Češi při výběru zapomínají na důležitý parametr

Na trhu je široká nabídka všech možných značek a typů zimních pneumatik. Některé z nich se však v žebříčku těch nejlepších dostaly úplně na vrchol.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Často se stává, že řidiči přesně neví, jaké zimní pneumatiky si mají pro svůj automobil pořídit. V obchodech nebo pneuservisech jsou obecně doporučovány jenom ty typy, které se danému prodejci hodí, bez ohledu na jejich vlastnosti a výsledky provedených testů. Pro letošní rok se průzkumu účastnilo přes 700 modelů pneumatik a vybrány byly ty nejlepší z nich.

Goodyear UltraGrip Performance SUV Gen-1

Jako nejlepší pneumatiky letošního roku byly zvoleny Goodyear UltraGrip Performance SUV Gen-1. Jedná se o prémiovou značku, která má velmi dobré hodnocení podle provedených testů. Mezi jejich velké výhody patří velmi dobrá odolnost vůči aquaplaningu. Nejsou příliš hlučné za jízdy, vynikají výbornou ovladatelností na mokrém povrchu, mají výjimečnou trakci na sněhu a krátkou brzdnou dráhu na mokré vozovce. Na druhou stranu mají poměrně vysoký valivý odpor a jejich trakce na ledu není zrovna dokonalá.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Continental ContiWinterContact TS 850P

Druhé místo v žebříčku nejlepších zimních pneumatik obsadila značka Continental s modelem ContiWinterContact TS 850P. Ten má velmi dobrou ovladatelnost na mokrém povrchu, nízký valivý odpor, a tím i nižší spotřebu paliva, skvělou ovladatelnost na suchu a krátkou brzdnou dráhu na mokru. Mezi jeho nevýhody však patří podprůměrná odolnost vůči aquaplaningu a delší brzdná dráha na suchém povrchu.

SUV Dunlop Winter Sport 5

Na třetí pozici se umístil model Winter Sport 5 od výrobce Dunlop. Ten při provedených testech prokázal výbornou ovladatelnost na mokrém povrchu, krátkou brzdnou dráhu a ovladatelnost na suchu, velmi dobrou odolnost vůči aquaplaningu a skvělou brzdnou dráhu na mokru. Nevýhodou je však jeho ovladatelnost na sněhu, delší brzdná dráha a vyšší valivý odpor, tedy i vyšší spotřeba paliva.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bridgestone Blizzak LM-005

Pneumatiky Bridgestone Blizzak LM-005 se podle provedených testů umístily na 4. místě. Mezi jejich největší výhody patří krátká brzdná dráha a výjimečná ovladatelnost na mokré vozovce. Dále krátká brzdná dráha na sněhu, nízký valivý odpor a nižší spotřeba paliva a v neposlední řadě také výborná ovladatelnost na suchém povrchu. Oproti nejlepším zimním pneumatikám mají tyto podstatně více nevýhod, mezi které patří menší odolnost vůči aquaplaningu, delší brzdná dráha a hlučnější jízda.

iZdroj fotografie: Depositphotos

GoodYear UltraGrip Performance+

Na pátém místě se stejně jako na tom prvním umístil produkt od výrobce GoodYear, tentokrát však model UltraGrip Performance+. Ten má velkou výhodu v odolnosti vůči aquaplaningu, ovladatelnosti na mokru, výjimečně dobré trakci a ovladatelnosti na sněhu a krátké brzdné dráze. Na druhou stranu má určité nevýhody, a to zejména delší brzdnou dráhu na suchém povrchu. A které zimní pneumatiky jsou nejlepší podle vás?

Zdroj: TheTireLab

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články