Jaká jsou nejprodávanější auta v Evropě a proč velká spousta řidičů volí právě tyto modely?

V žebříčku nejprodávanějších automobilů v Evropě se do čela nečekaně dostala rumunská značka. Její model překonal i Škodu nebo Volkswagen.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Když se rozhlédnete kolem sebe na cestách, většina automobilů na své kapotě vozí logo Škoda, Volkswagen nebo Toyota. Jejich modely, jako například Octavia, Golf nebo Yaris, jsou mezi řidiči velmi oblíbené a jejich prodej každoročně stoupá. I přes tuto skutečnost však obsadila první příčku žebříčku o nejprodávanější automobil v Evropě úplně jiná značka.

Škoda, Volkswagen i Toyota jsou mimo hru

Pokud byste se různých řidičů zeptali, jaký automobil je v Evropě nejprodávanější, většina odpovědí by byla podobná. Na prvních místech by spolu soupeřily modely značek Škoda, Volkswagen a Toyota. Tyto značky totiž vzbuzují velký zájem. Na prvním místě se však umístila úplně jiné značka, tentokrát z Rumunska. Žebříček nejprodávanějšího automobilu v Evropě vyhrála Dacia Sandero.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jeho velkou výhodou je cena

Velký podíl na tomto prodeji má cena tohoto modelu, který se díky ní stává dostupnější než mnoho jeho konkurentů. Dacia začala tento model s názvem Sandero prodávat v roce 2008 a činí tak dodnes. Tento model se řadí do třídy malých vozidel od koncernu Renault. Jeho výroba probíhá na třech místech, a to konkrétně v Rumunsku, Brazílii a Kolumbii.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na výběr je řada motorizací

Starší modely Dacie Sandero nabízí různé varianty motorů. Řidiči si v ojetých vozidlech mohou vybrat mezi dvěma dieselovými a stejným počtem benzínových motorů. U nových modelů se však motorizace výrazně změnily. Nově je možnost výběru ze tří benzínových motorů nebo verze s LPG. První zmiňované nesou označení TCe 90, TCe 90 CVT a SCe 65. První dva typy mají tří válce a výkon 66 kW, zatímco motor s označením SCe 65 má výkon 48 kW.

Lákavá cena

Cena nové Dacie Sandero začíná na 239 900 korun, což je mnohem lákavější částka než u některých jeho konkurentů. Tyto modely dostaly značné vylepšení interiéru. Jednoduché ovládání a maximální prožitek z jízdy zajišťují přehledné a dobře ovladatelné systémy. Součástí výbavy je i automatická klimatizace, která bude během jízdy udržovat ideální teplotu uvnitř vozu, a vy se tak můžete plně věnovat řízení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dobrá výbava a bezpečnostní systémy

Automobil lze dovybavit také mnoha asistenčními systémy, jako například systémem nouzového brždění (AEBS), přední i zadní parkovací kamerou a podobně. O maximální bezpečnost se postará 6 airbagů už ve standardní výbavě. Oblíbené aplikace a hudbu si můžete maximálně vychutnat díky velkému 8“ dotykovému displeji, který se spojí přímo s vaším chytrým telefonem. Můžete si tak vytvořit playlist své oblíbené hudby přesně podle vašich představ.

Zdroj: UsedCarsMag, AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články