Jaké motory jsou nejspolehlivější? Výsledky žebříčku precizního průzkumu jsou velkým překvapení

Žebříček nejspolehlivějších motorů může některé motoristy překvapit. Vyvrací totiž obecně známá fakta a ukazuje, že i levnější značky mají svou kvalitu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý při výběru automobilu myslí především na to, aby byl jeho nový společník spolehlivý.  V opačném případě by totiž musel do vozidla dále investovat a zvyšovat tak náklady na dopravu. Spolehlivost celého automobilu závisí především na poruchovosti motoru. Náklady na jeho opravu jsou mnohokrát znatelně vyšší, než oprava jakékoliv jiné části. Britská společnost Warranty Direct provedla průzkum spolehlivosti různých motorů se zajímavými výsledky.

Přesnější data díky ověřeným zkušenostem

Společnost Warranty Direct má mnohem přesnější data než kterékoliv jiné společnosti zkoumající spolehlivost motorů. Jedná se totiž o pojišťovací firmu, která vychází ze svých dat a záznamů. Celkem se průzkumu zúčastnilo 40 různých značek, tedy až na pár výjimek všechny. Záměrně byly vynechány pouze některé supersporty, jako je například Ferrari nebo Lamborghini. Zůstal tak větší prostor pro častější typy vozidel a jejich motorů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ze všeho nejdůležitější je podotknout, že žebříček byl sestaven podle poruchovosti jednotlivých motorů. Výsledky se tedy mohou lišit s průzkumy celkové spolehlivosti automobilů. Rovněž nezahrnují funkčnost elektroniky, ale pouze mechanických částí. Zkoumanými díly jsou tedy například bloky motoru, rozvody, hlavy válců, klikový mechanismus a podobně. Zjednodušeně řečeno to, co je v případě poruchy velmi drahé opravit.

Výsledky boří některé často rozšířené teorie

Celkový žebříček ukázal, že obecně rozšířená tvrzení nejsou vždy pravdivá. Většinou se mezi řidiči považují za spolehlivé motory například agregáty od německých výrobců. Tento průzkum však ukázal, že jim nepatří nejvyšší pozice, zatímco často podceňované značky jako Fiat a Renault dopadly mnohem lépe. Velmi dobré výsledky získal také Chrysler a Chevrolet, na rozdíl od prémiových a luxusních výrobců jako Maserati nebo Bentley. Mezi nejspolehlivějšími deseti motory se neobjevilo ani Porsche nebo Volkswagen.

iZdroj fotografie: Renault

Výsledky mohou být pro někoho velmi nečekané

Žebříček spolehlivosti motorů ovládl již zmiňovaný Renault. Následovaly značky Chrysler, Chevrolet, SsangYong a za nimi Bentley a Maserati. Svou spolehlivost potvrdily také Volvo, Lexus a Nissan, které berou následující místa. Nejlépe z koncernových značek si vedla Škoda, která se ale i tak umístila až na 26. místě. Na spodních pozicích se objevily také Audi, BMW nebo Jaguar.

Máte podobné zkušenosti s některým z těchto motorů?

Zdroj: Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články