Je lepší si umýt auto svépomocí doma, na myčce, nebo jej svěřit do rukou profíkům? Rada, která ušetří spoustu peněz

Každý řidič by měl znát základní výhody a nevýhody jednotlivých typů mytí automobilu. Předejde tak možnému poškození laku nebo jiných nepříjemností.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý řidič by chtěl mít neustále pěkný, umytý a naleštěný vůz. Někteří si svůj automobil myjí sami, jiní to nechávají na myčce nebo profesionální firmě. Ať už se jedná o druhou nebo třetí možnost, tato služba stojí značné finanční prostředky. Ruční mytí je nepochybně levnější a také šetrnější k vašemu vozu. Zastaralé kartáče na některých myčkách totiž mohou způsobit škody na laku vašeho auta.

Časté využívání služeb mytí vozidla se může prodražit

Pokud nemáte k dispozici garáž, ve které vydrží automobil déle čistý, nebo vás nebaví a nemáte čas na mytí vozidla doma, můžete využít alternativní řešení. V dnešní době je k dispozici celá řada firem, které se zabývají čištěním vozů jak zvenčí, tak uvnitř. Ty vám dokonale umyjí vozidlo od střechy, až po pneumatiky. Tyto služby ale stojí hromadu peněz, a tak by se příliš nevyplatilo je využívat například několikrát měsíčně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Myčky na čerpacích stanicích

Kromě drahých čistících firem se dá automobil umýt také na myčkách, které jsou dostupné téměř na každé druhé čerpací stanici. Takový proces je rychlý a účinný, ale neumyje úplně všechno. Přestože tyto myčky nabízí dodatečné služby, jako je například mytí spodní části vozu, nikdy neodstraní nečistoty tak dobře, jako ruční mytí. Další nevýhodou je, že tento proces zaplatíte hromadu peněz a interiér bude pořád netknutý.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Řada řidičů, zejména těch, kteří mají nový automobil, tuto možnost úplně odmítá. U některých provozoven totiž mohou být už zastaralé a tvrdé kartáče, které slouží k mytí vozidla. Ty mohou následně způsobit drobné poškození laku, kterého si na první pohled ani nemusíte všimnout. Začne se projevovat až po pravidelných návštěvách tohoto zařízení, ale to už bude pro lak vašeho automobilu pozdě.

Ruční mytí automobilu

Nejšetrnější, nejlevnější a nejspíš také nejúčinnější je ruční mytí. V případě, že si s vozidlem pořádně vyhrajete a dáte si na čištění záležet, dosáhnete okouzlujícího efektu. Pomoct si můžete například tlakovou myčkou, která má v sobě většinou i nádobku na autošampon, takže vám ulehčí práci. Taková varianta vás nebude stát téměř nic, a navíc se dá využít spousty šetrných mycích prostředků, které nebudou mít negativní vliv na lak vašeho vozu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tento způsob je časově náročný, ale vyplatí se. Navíc si spolehlivě vyčistíte i interiér automobilu. Postačí vám k tomu běžně dostupné prostředky, které naleznete i doma. Pokud tedy máte dostatek času, nejlepším způsobem, jak dostat váš vůz do skvělé vzhledové kondice, je důkladné ruční mytí.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články