James May promluvil o tom, jak během chvíle poznat kvalitu jakéhokoliv auta

                   

Poznat kvalitu jakéhokoliv auto nemusí být jednoduché. Mnozí říkají, že vůz musí mít několik týdnů a že s ním musí najet také tisíce kilometrů. Proti tomuto názoru se postavil James May. Jeden z moderátorů legendárního pořadu Top Gear, který má svou vlastní teorii na to, jak se dá kvalita auta poznat. A nejsou k tomu nutné ani hodiny za volantem, ani prolézání vozu od začátku do konce.

Do auta není třeba ani sednout

Dokonce tvrdí, že do konkrétního vozu není nutné ani sednout. Ke zjištění toho, zda je konkrétní auto kvalitní nebo ne, by mělo docházet už v samotné výrobě. Právě tam lze zjistit, zda dané auto bude dobré, nebo špatné. A podle Maye to dokáže určit i ten, co se v technice téměř nevyzná, a tak nedokáže určit, zda je konkrétní postup výroby kvalitní a správným, nebo nikoliv.

Rozhoduje jedno jediné místo

Pokud očekáváte, že tím místem kde se poznává kvalita automobilů je montážní linka, tak se také pletete. James May jasně říká, že jde o místo, které je úplně jiné. Jsou to toalety. Právě podle jejich stavu a vzhledu se dá poznat, jaká auta vyrábí samotná automobilka. Že je tato teorie přitažená za vlasy? Jako příklad dává Japonsko. Právě japonské vozy jsou dlouhodobě hodnoceny jako jedny z těch nejlepších. Experti tak vlastně potvrdili to, co se odráželo už na stavu samotných toalet.

Japonské toalety jsou jiné

Všude jinde se jedná pouze o místnost k vykonání potřeby, která může mít různou čistotu. To v Japonsku jsou toalety místem zcela výjimečným. Často zde nechybí topení, hudba, ale třeba i analýza stolice která lidem doporučí, jak by měli změnit své stravovací návyky. A tak pokud někdo investuje tolik do něčeho tak běžného jako je záchod, jak hodně času, energie a vývoje musí investovat do něčeho, jako je auto. Souhlasíte s bývalým moderátorem Top Gearu, nebo máte na celou věc jinou teorii?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články