Je plazmová řezačka s kompresorem dobrá?

Všichni, kdo se zabývají výrobou, konstrukcí, výrobou a kovovými konstrukcemi, včetně lidí, kteří mají doma dílnu, vědí co je plazmová řezačka s kompresorem.

                   

Nyní je k dispozici levná plazmová řezačka s kompresorem, které bychom mohli použít pro naše domácí projekty. Nejlepší na plazmových řezačkách je to, že s nimi můžete řezat téměř jakýkoli typ kovu, a to na základě výkonnosti přístroje.

Jestli vám patří plazmová řezačka s kompresorem, jež je nejvhodnější pro dílny a má kapacitu 50 A nebo více, mohou vám pomoci řezat téměř všechny druhy kovů s různou tloušťkou. Tyto přenosné stroje však běžně stojí v našich garážích a provozovnách, protože k jejich funkčnosti je třeba připojit vzduchové kompresory.

K čemu je užitečná plazmová řezačka s kompresorem?

Plazmové řezačky bez vzduchových kompresorů mohou být doslova nepoužitelné. Je to proto, že tyto stroje potřebují stlačený vzduch k výrobě plynu, ve kterém se elektroda uvnitř hořáku ionizuje a zahřívá a stává se plazmovým plynem.

U plazmových řezacích strojů, které používají jiné druhy řezného plynu, může stlačený vzduch sloužit také jako štít pro oblouk a zároveň odfoukává roztavený kov, aby vznikl čistý obloukový řez.

Problém je v tom, že běžné plazmové řezačky mají samostatné vzduchové kompresory, takže pokud potřebujete provádět velké opravy kovů mimo běžné pracovní prostředí, musíte si s sebou vzít i jejich vzduchové kompresory.

Nebo pokud máte projekt na odlehlém místě, musíte mít přímo na místě připravený zdroj stlačeného vzduchu, aby vaše plazmová řezačka fungovala. Brát si s sebou vždy těžký vzduchový kompresor je tedy z vaší strany velmi nepohodlné.

Proto když někdo přemýšlel o inovaci plazmové řezačky a přišel s plazmovou řezačkou s kompresorem, je to požehnání pro všechny svářeče i kutily.

Jak důležitá je plazmová řezačka s kompresorem?

Zaprvé, pokud vám vadí nosit s sebou plazmovou řezačku spolu s těžkým vzduchovým kompresorem, proč si nekoupit plazmovou řezačku již s vestavěným přívodem vzduchu? Vestavěný vzduchový kompresor na plazmové řezačce může být vaším dokonalým a kompletním řezacím strojem vybaveným potřebnými pomůckami.

Za druhé, pokud ještě nemáte plazmovou řezačku nebo chcete vylepšit svou levnou plazmovou řezačku na špičkový stroj na řezání kovů, proč nezvážit koupi výkonné plazmová řezačka s kompresorem? Není praktičtější koupit si jeden stroj, který je již v kompletním pracovním balení pro vaši garáž nebo dílnu?

A konečně, pokud jste svářeč, automechanik, instalatér, stavební dělník nebo prostě hobbyista, který si chce vzít plazmovou řezačku mimo pracoviště, není pro vás pohodlnější mít navíc přenosnou plazmovou řezačku, která je upevněna na vzduchovém kompresoru a kterou si můžete vzít kamkoli chcete?

Plazmová řezačka s kompresorem může být dražší než běžné přístroje, které se používají ve výrobních dílnách a u amatérů, jako jsou plazmové řezačky do 500 dolarů.

Mohou být také dražší než multifunkční plazmové řezačky s funkcemi svařování TIG, MIG nebo tyčového svařování.

Proč jsou ale dražší, přestože mají nižší hodnoty proudu a omezenou tloušťku z hlediska řezného výkonu? Je to proto, že vám poskytují pohodlí plazmové řezačky a vzduchového kompresoru v jedné jednotce. Je to, jako byste si koupili high-tech zařízení s potřebným příslušenstvím slisovaným do jednoho výrobku.

Plazmová řezačka s kompresorem má přirozeně nižší proudový výkon, protože její vestavěný vzduchový kompresor využívá také část energie, kterou přístroj odebírá ze svého zdroje.

Na rozdíl od běžných plazmových řezaček s externími vzduchovými kompresory mohou mít tyto řezačky až 80 A, protože jejich energie je soustředěna na vytvoření oblouku. To je tedy slabina plazmových řezaček s kompresory.

 Pokud si nejste jisti trvanlivostí dovážených jednotek, zejména pokud jsou navíc drahé, tato jednotka Hypertherm vám dodá pocit jistoty. Ano, může být dražší než většina dovážených, ale tato se jistě stane vítězem z hlediska odolnosti, výkonu, spolehlivosti a kvality střihu.

Pokud hovoříme o inovacích plazmových řezaček, můžeme říci, že plazmové řezačky s kompresory by měly být na prvním místě našeho seznamu. Proč? Protože jejich pořízení vám může umožnit provádět více jiných prací, než jaké můžete provádět ve své garáži nebo domácí dílně.

Proto bychom vás chtěli důrazně upozornit na význam mobilní plazmové řezačky vybavené vzduchovým kompresorem, protože s ní můžete provádět mnoho činností i mimo omezený pracovní prostor.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Největším soupeřem je pro stíhačku F-16 ruský Su-57, dokáže ji zaměřit, aniž by o tom věděla,“ srovnal letouny vysloužilý indický pilot
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů
adbz.cz
adbz.cz
Jahody po něm rostou jako zběsilé: Řeč je o manganistanu