Je tu opět nový crossover. Volkswagen odhaluje Nivus

                   

Trend vrcholí a automobilky ho chtějí využít na maximum. Řeč je o popularitě městských SUV neboli crossoverů. Jenom těžko byste našli automobilku, která by minimálně jeden neměla ve svém portfoliu. A není nic výjimečného, že ohlašují příchod nových a další. Jednou z takových automobilek je i Volkswagen, který aktuálně představil první siluety své novinky.

Nový Volkswagen Nivus

Auto nese název Volkswagen Nivus a má navázat na tolik populární trend městských SUV, které lákají hlavně na pohodlí, bezpečnost, praktičnost, ale i dobré jízdní vlastnosti nebo design. Základem tohoto vozu se podle všeho měl stát celkem populární Volkswagen Polo. Už na první pohled je však jasné, že designově bude mít s tímto klasickým modelem pramálo společného.

Pouze pro určité trhy

Volkswagen Nivus však není auto, které by bylo primárně určené pro evropské trhy. Není samozřejmě vyloučeno, že se zde nebude nikdy prodávat, ale primárně je určený jinam. Konkrétně pro jihoamerický trh, kde přechod na crossovery teprve začíná. A právě toho chce Volkswagen naplno využít. Zda se následně začne prodávat i jinde, to je pochopitelně plně v rukou automobilky.

Unikátní je také to, že auto nebylo vyvíjené v Evropě, jako je tomu u většiny modelů VW. Byl zcela vyvinut v Brazílii, aby lépe vyhovoval potřebám místního trhu. Je tedy otázka, zda by auto vůbec bylo pro Evropana zajímavé, pokud by se sem přece jenom dostalo.

Výroba již příští rok

Volkswagen Nivus by se měl začít vyrábět už během příštího roku. Konkrétní technické specifikace zatím známy nejsou. Přesto však můžeme celkem jasně odvozovat, že pod kapotou se pravděpodobně objeví koncernový motor 1,0 TSI, který využívá třeba i Škoda Kamiq nebo Volkswagen T-Roc. Zda bude k dispozici i další motorizace a jakou výbavou bude VW bojovat proti konkurenci, to zatím není jasné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články