Jedno z posledních MPV na trhu končí. Nahradí ho laciné hybridní SUV bez rekuperace

                   

Značka Dacia na automobilovém trhu určitě znamená mnoho různých věcí. Pro některé je to zdroj hezkých vtipů ze strany tvůrců pořadu Top Gear, zatímco pro ostatní představuje automobilku odhodlanou vyrábět spolehlivé a poctivé vozy pro široký okruh lidí. Bez ohledu na to, jakou pozici zaujímáte vy, rumunská automobilka plánuje nové auto.

Marc Suss, šéf produktů Dacia, chápe, že uplatnění a provedení víceúčelového vozidla (MPV) již není tak populární jako dříve. S přechodem na SUV to vede k zániku Lodgy – minivanu Dacia, jehož původ sahá až do roku 2012.

U výrobce, který se pyšní jednoduchými a spolehlivými vozidly, se nový 7místný koncept rozhodně odlišuje od zbytku modelové řady. Kromě toho, že bude prvním hybridem Dacia, bude založen na základech Sandera. Spolu s novou pohonnou jednotkou nese také nesčetné množství bezpečnostních prvků, jako je automatické nouzové brzdění, detektory mrtvého úhlu, asistent rozjezdu do kopce, elektrická parkovací brzda a mnoho dalších.

iZdroj fotografie: tiskové materiály Dacia

Pod kapotou bude k dispozici hybridní pohonná jednotka o objemu 1,6 litru, která bude mít výkon kolem 140 koní (104,3 kilowattů). S prokázanou spolehlivostí pod kapotou Renault Clio bude motor vybaven méně komplikovaným hybridním systémem, který udržuje nízké náklady – vypadá to, že nebude vybaven systémem rekuperace, a nebude tedy schopen během brzdění získat zpět energii.

Kromě toho, že Dacie vstupuje do světa do hybridních vozidel je stejně důležitou zprávou také to, že nebude k dispozici možnost naftového motoru. 

iZdroj fotografie: tiskové materiály Dacia

Když odhlédneme od technologických trendů stranou, je milé vidět, jak se rumunská automobilka drží své filozofie jednoduchosti, přestože kvůli tomu obětuje jedno ze svých dosud nejpromyšlenějších a nejoblíbenějších modelů. Nový hybrid se má představit v polovině roku 2021 a bude zajímavé sledovat, jak si povede, až se dostane do prodeje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články