Brilantní vyčištění skel a interiéru za 10 Kč. Místo drahé autokosmetiky vsaďte na prací prášek, zubní pastu a pěnu na holení

Kromě drahých čisticích prostředků můžete pro mytí interiéru automobilu využít i obyčejné věci, které máte doma. Postačí vám například olej nebo pasta na zuby.

i Zdroj fotografie: Alamy
                   

Každý řidič má rád čistý a dobře vypadající automobil. Někteří preferují mytí, vysávání a čištění přímo doma na dvorku, jiní svěří tento pracný úkol profesionálům. Je třeba dodat, že v případě využití čistících služeb se mnohdy cena pohybuje docela vysoko. V některých případech je tak lepší si vůz vyluxovat sám a ušetřit peníze, za které můžete třeba natankovat. Využít k tomu můžete několik dostupných prostředků, které jsou součástí domácnosti a účinně vám pomohou.

Ocet jako čisticí prostředek

Ocet můžete využít nejen v kuchyni, ale také při mytí automobilu. Mnoho lidí jej využívá kromě vaření také na čištění skel. Tento způsob se dá aplikovat i u vozidla, kde ocet pomáhá odstranit skvrny na oknech. Stačí vzít hadřík nebo houbu, namočit do octa a jednoduše sklo umýt. Po aplikaci tohoto kuchyňského prostředku ještě okna opláchněte vodou a je hotovo. Složení octa by mělo pomoci odstranit i ty nejusazenější skvrny a dodat sklům dokonale průhledný vzhled. Navíc tak ušetříte za drahé prostředky na čištění autoskel.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Čištění koberečků pomocí pracího prášku

Koberečky jsou jedním z nejhorších částí interiéru vozidla, co se týče čistoty. Stačí totiž, aby venku zapršelo a všechny nečistoty a špína se dostanou právě na koberečky. U gumových je tento problém o to menší, že se dají lépe vyčistit. Ty elegantnější, látkové, jsou na tom však o něco hůře. Pro dosažení lepší čistoty zkuste smíchat odměrku pracího prášku s vodou tak, abyste vytvořili konzistenci pasty.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Poté pomocí menšího kartáče důkladně kousek po kousku vydrhněte koberečky. Pokud je špína opravdu velká, nechte pastu chvíli po nanesení působit. Prací prášek se postará o spolehlivé odstranění i těch největších skvrn a dodá koberečkům vašeho automobilu novější vzhled. Poté je opláchněte teplou vodou, aby došlo k odstranění zbytkové pasty a je hotovo. Před opětovným nasazením do vozu je nechte dostatečně oschnout.

Olivový olej dodá lesk

Pokud jste se rozhodli zkrášlit interiér vašeho automobilu, spolehlivě vám k tomu může posloužit obyčejný kuchyňský olivový olej. Využít jej můžete především pro lepší lesk plastových částí nebo palubní desky, která tak získá lesklý nádech. Aplikace je velmi jednoduchá, stačí vzít hadřík, na něj dát trochu olivového oleje a po kouskách potřít všechny plastové části, včetně palubky. Tento jednoduchý a především levný způsob nahradí drahé spreje a podobné přípravky sloužící pro dosažení lesku plastů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Oživení světlometů pomocí pasty

Pasta na zuby dodává lepší dojem nejen z bílého úsměvu, ale pomoci vám může také při čištění světlometů. Ty mají totiž ve zvyku zejména u starších automobilů zajít tak, že vypadají nevkusně a navíc i méně svítí. Jako částečná náhrada mnohem dražší opravy vám postačí pouze obyčejná pasta na zuby. Ta totiž obsahuje drobné částečky, které dokážou právě zašlé světlomety obnovit. Aplikace je velmi jednoduchá. Stačí vzít starý kartáček na zuby a pastou celou plochu důkladně vyčistit. Nakonec už jenom světla opláchněte vodou a je hotovo.

iZdroj fotografie: Pixabay

Gumový čistič na okna

Pokud jste vášnivý milovník psů nebo koček a váš mazlíček vás doprovází i na cestách, existuje kromě vysavače i jeden efektivnější způsob pro odstranění zvířecích chlupů. Ty se totiž velmi problematicky odstraňují nejen ze sedadel, ale také z okolních prostor interiéru. Stačí však použít obyčejný gumový čistič oken a práce bude nejen mnohem zábavnější, ale především také účinnější. Gumová část totiž dobře zachycuje chlupy, které se následně shromáždí na jednom místě, odkud je jednoduše vyhodíte.

iZdroj fotografie: Pixabay

Použijte pěnu na holení

Pěna na holení nemusí být pouze ve výbavě vaší koupelny. Lze ji totiž využít i na řadu užitečných věcí v autě. Dají se pomocí ní vyčistit například sedačky nebo jiné látkové části interiéru. Stačí ji nastříkat na znečištěné místo a hadrem nebo houbou oblast vyčistit. Pak už jenom vlhkým hadříkem otřete vyčištěné místo a je hotovo. Kromě toho pěna na holení pomáhá proti zamlžení skel. Jednoduše ji proto naneste na skla, rozetřete a poté omyjte hadrem. Zabráníte tak nepříjemnému a nebezpečnému mlžení po nastartování auta.

Jaké způsoby a vychytávky používáte pro čištění interiéru vozu vy?

Zdroj: HowToDetail

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstarší revolver na světě je starý přes 400 let: byl trochu „zaostalý“, ale přesto velmi efektivní. Vlastnil ho důstojník za 30leté války
Události247.cz
Události247.cz
Dokonce i zboží v akcích je čím dál dražší. Slevy navíc nemohou starší lidé často vůbec využít
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování
adbz.cz
adbz.cz
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou