Jen jezdit a čerpat palivo. S těmito ojetinami do servisu jezdit nebudete

                   

Koupit spolehlivé ojetí auto, to může být oříšek. Roli hraje nejenom jeho stáří a parametry, ale i to, jak se o něj staral předchozí majitel. Vliv však má také značka a konkrétní model. Správným výběrem si můžete zajistit, že i v následujících letech nebudete vědět, co je to servis, protože ho potřebovat nebudete. S jakými modely ojetých vozů to může tak být?

Volkswagen Golf

V Evropě velmi populární auto, které najdete v bazarech zastoupené v řadě generací. My určitě doporučíme generaci čtvrtou, kterou lze pořídit za celkem slušnou cenu a zároveň mít jistotu, že kupujeme auto které je kvalitní a spolehlivé. Snad jediným rizikem zde mohou být motory FSI, které nejsou úplně vhodnou volbou. Jinak Golf nabídne kvalitní provedení, komfort cestování, širokou škálu motorů a stále celkem slušný a zajímavý vzhled. V nejznámější karosářské verzi jde navíc o ideální auto i do města.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Honda Accord

Japonské vozy jsou dlouhodobě známy svou kvalitou a spolehlivostí. A to, že se do našeho výčtu dostává Honda Accord šesté generace tento fakt zcela jasně potvrzuje. Auto zaujme svým kvalitním zpracováním, kde jediným lehce slabším místem může být podvozek. Pokud je v pořádku, žádné velké problémy by vás s autem v následujících letech čekat neměli. Zvláště, pokud budete pod kapotou startovat buď benzinový motor 1,8, nebo benzinový dvoulitr. V obou případech jde o osvědčenou volbu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Chrysler Voyager

Mnozí lidé, konkrétně tedy rodiny mají často potřebu koupě většího vozu. Kde by doporučený Volkswagen Golf pro svou menší velikost nedostačoval, tam přijde vhod Chrysler Voyager čtvrté generace. Už na první pohled je vidět, pro délku i šířku, že v tomto autě se ani při plném naložení rozhodně nebudete cítit stísněně. Právě naopak. Osvědčenou volbou, jako u řady jiných amerických aut je benzinový motor. V tomto případě jednotka o objemu 3,8 litru. Nijak špatné však nejsou ani naftové motory, hodící se těm, kteří plánují s vozem jezdit opravdu hodně.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Suzuki Grand Vitara

Pořízení ojetiny může být spojeno také s potřebou vyrazit čas od času i mimo zpevněné silnice, spíše do lehčího terénu. V takovém případě může být dobrým kandidátem pro výběr všestranného vozu Suzuki Grand Vitara první generace. Auto, se kterým v podstatě nasednete na současnou vlnu SUV, a se kterým se určitě neztratíte ani, když vyjedete mimo silnici. Možným rizikem pod kapotou může být nafta 2,0 TDI. Naopak dieselová motorizace 2,0 TD problémy činit nebude, ale ne každému bude vyhovovat výkonem. Optimálnější volbou proto budou benzinové motory s objemem nad 2,5 litru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění