Jeremy Clarkson nominoval na Auto roku své tipy. Ani na jedno většina lidí nemá

                   

Jeremy Clarkson je jedním z nejznámějších motoristických novinářů. Proslavil se především díky pořadu Top Gear, ve kterém se svými dvěma kolegy vystupoval. Když byl vyhozen, spolu s kolegy přešli ke konkurenci. Rád však vystupuje i mimo svůj pořad. Aktuálně zveřejnil, co on považuje za Auto roku a proč by se měla klasická anketa změnit.

Volba 1: Ferrari 488 Pista

Tuto kategorii pojmenoval jako Superauto roku a podle něho je škoda, že taková kategorie neexistuje. Pokud by totiž existovala, uvedl Jeremy Clarkson, že by zde zaručeně vyhrál vůz Ferrari 488 Pista, který je podle něj skutečnou špičkou. Vůz to skutečně dokazuje například tím, že používá motor V8 s objemem 3,9 litrů. Jeho výkon je jedinečných 720 koní a zrychlení z nuly na stovku zvládne za 2,85 sekundy. Maximální rychlost, kterou auto zvládne je 340 kilometrů v hodině. Vůz navíc zaujme také svým unikátním designem. I v tomto rozhodně dominuje, jelikož auto je na první pohled skutečně jedinečné. Pokud by v anketě Auto roku skutečně bylo a vyhrálo by, daná anketa by jistě získala na zajímavějším významu.

Volba 2: Bentley Continental GT V8

Co je druhým vozem, který by měl vyhrát titul Auto roku? Je to model Bentley Continental GT V8. Ten už novinář řadí do klasického segmentu běžných vozidel, které by si podle něho měl pořídit každý. My však dodáváme, že vzhledem k cenovce tohoto auta je pro většinu běžných lidí pochopitelně nedostupné. Stejně na jeho vyjádření reagovala i řada jiných lidí. On se však s jejich připomínkami popral s humorem a dodal, že Bentley patří do koncernu Volkswagen a ten se překládá jako „auto pro lidi“. Ve svých vyjádřeních tak má pravdu. Pokud se na Bentley Continental GT V8 podíváme o něco blíže, je pravou, že i tento vůz je jedinečný. Pod kapotou má čtyřlitrový motor V8 s výkonem 550 koní. Z nuly na stovku dokáže zrychlit za 3,9 sekundy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články