Jeremy Clarkson se přiznal ke strachu z rychlé jízdy. Z moderátora se stal stydlivý řidič

Show kanálu Amazon Prime The Grand Tour se z několika důvodů blíží ke konci. A teď se ještě objevila skutečnost, která zní zcela neuvěřitelně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ano, je to tak a je to patrné už dlouho. The Grand Tour, která velkolepě navázala na letitý Top Gear, se blíží ke konci. Není to sice ještě oficiálně potvrzeno, ale produkce asi dvou dílů za rok je docela vypovídající. Je to vidět i na všech třech moderátorech, tedy Jeremym Clarksonovi, Richardu Hammondovi a Jamesi Mayovi. Každý z nich už se začíná zaměřovat na jiné věci a korunu tomu nasadilo Clarksonovo prohlášení

A bojí se rychlých aut

Přesně tak. Clarkson, člověk spjatý s rychlými vozy jako málokterá televizní osobnost, se v posledních měsících stal „stydlivým řidičem“. Navzdory jeho rozsáhlým zkušenostem s řízením moha typů vozů se postupně mění způsob, jakým běžně jezdí. Moderátor, jehož zatím posledním projektem jsou vylomeniny na farmě, přisuzuje tento posun věku. Přestože má k recenzi k dispozici vynikající Alfu Romeo Guilia, s horším počasím znatelně zpomalil.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ještě před pár lety mu auto s nízkou přilnavostí k silnici nevadilo a právě klouzání ho bavilo. Jenže po překročení 60 let věku už ho stejný manévr začal děsit. Ve svém sloupku pak přiznal, že řízení auta není to jediné, čeho se aktuálně bojí. Postupně přibývají i obavy o vlastní zdraví a také některé denní činnosti ho děsí. Patří sem například vylézání z vany nebo sprchy, když má strach o správnou koordinaci pohybů.

Nepřekročí čtyřicítku

Teď není řeč o věku, ale o ukazateli na tachometru. Ano, z Clarksona je plachý řidič. Zatímco kdysi si myslel, že stovka je limit jen pro idioty, dneska je na méně než polovině. Přitom vždycky všude jezdil zhruba dvakrát rychleji, než bylo na komunikacích povoleno. Dnes ale jezdí zvláště pomalu, a to hlavně v dešti. Vždy si je například vědom stromů kolem komunikace a ovládla ho velmi silná potřeba do žádného z nich autem nenarazit.

iZdroj fotografie: Pxhere

Ačkoli se posunu v řidičském ohledu v tomto věku nelze úplně divit, jde o poměrně extrémní rychlost. Jeremy je aktuálně na dovolené v Chorvatsku a brzy se má začít točit další epizoda stále populární The Grand Tour. Nejspíš ale půjde o jeden z posledních dílů. Skoro to totiž vypadá, že na Clarksona padly všechny bláznivé roky strávené za volantem tak nějak najednou, a to jen v negativním slova smyslu. A v show není na 40 kilometrů v hodině nikdo moc zvědavý.

Zdroj: Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění