Upřímné přiznání Jeremyho Clarksona, přišel o spoustu peněz. Jak velké má potíže?

Moderátor oblíbené show Top Gear se před propuknutím pandemie rozhodl pořídit si farmu. Jeho volba ho dostala do finančních potíží.

i Zdroj fotografie: Petr Magera / Creative Commons / CC BY
                   

Jeremy Clarkson se narodil v roce 1960 ve Spojeném království. V současné době je to známý anglický moderátor, žurnalista a spisovatel. Jeho velkým koníčkem a hlavním tématem, kolem něhož se točí celá jeho profesní kariéra, je motorismus. Do povědomí diváků se dostal především jako moderátor známé televizní show, Top Gear. Zabývá se také psaním pro časopisy The Sunday Times a The Sun. 

Oblíbený moderátor se objevil ve své roli i v soutěži 

Jak již bylo zmíněno, Clarkson se stal známým především díky moderování pořadu Top Gear mezi lety 1988 až 2000. V roce 2002 se tento pořad ve své nové verzi znovu dostal na britské obrazovky a Jeremy Clarkson se opět ujal role jednoho z moderátorů. V letech 1998–2000 moderoval také vlastní talk show Clarkson. Ta se zaměřovala na rozhovory se známými osobnostmi, jimž Jeremy dodával jedinečný nádech svým zvláštním smyslem pro humor. 

iZdroj fotografie: Pexels

Od roku 2018 je také moderátorem oblíbené soutěže, která by se dala přirovnat k českému vědomostnímu pořadu Chcete být milionářem?. K moderování byl nucen přistoupit z důvodu velkých finančních problémů, které ho potkaly. Jeremy se totiž rozhodl vstoupit na pole zemědělství a pořídil si farmu. Toto jeho rozhodnutí pobavilo nejen Anglii, ale doslova celou Evropu. Nákup farmy, jenž by se dal považovat za neuvážený, mu totiž způsobil velké finanční problémy. 

Jeho farmu provází dobré, ale i velmi špatné dny

V rozhovoru Jeremy sám přiznal, že si myslel, že starost o farmu není obtížná. Možná i z toho důvodu si hned na počátku stanovil velké cíle a neváhal se zakoupením pozemku o rozloze 1 000 akrů (4 047 metrů čtverečních). Clarkson již po krátké chvíli musel uznat, že farma není jeho výdělečným projektem. Naopak aby si ji udržel, je zapotřebí, aby i nadále moderoval známé pořady a vydělával peníze. K tomu mu pomáhá nejen soutěžní pořad, ale i obdobný seriál jako Top Gear. 

iZdroj fotografie: Pxfuel

Jedná se o moderování pořadu The Grand Tour, kterého se ujal spolu se svými kolegy po odchodu z konkurenční stanice. Přiznává, že peníze, které si moderováním vydělá, investuje právě do své farmy. Celosvětová pandemie jeho finanční stránce nepomohla. Dostala ho do stresující situace a Jeremy se upřímně obával o své zdraví. V rozhovoru zmínil, že tento strach ovlivnila nejen skutečnost jeho vysokého věku, ale také to, že je vášnivým kuřákem. 

Nová show Jeremyho Clarksona by mohla finančně pomoci

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články