Křestní jméno souvisí s tím, jaký je člověk řidič. Pár písmenek vyjádří na první pohled více než roky za volantem

Pepík, Franta nebo Fabián? Některé jména prý nutí své nositele riskovat za volantem a být špatným řidičem.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Rozhodně nejde o nějakou sofistikovanou vědu, problematika je popravdě stejně tak seriózní jako astrologie a horoskopy. Ale je tady tvrzení, že jméno dává člověku specifické osobní vlastnosti. A že to, jaké má člověk křestní jméno, se promítá i do toho, jaký je řidič, jak se chová za volantem.

Podle jména se dá prý poznat, jaký je člověk řidič

Někteří muži s konkrétními jmény jsou považování za dobré a klidné řidiče. Jiní zase, opět spojení stejným křestním jménem, jezdí rychle, vyhledávají adrenalin a riskují. Ve své podstatě rodiče, když dávají jméno svému dítěti, určují jeho povahu. To, jak se bude chovat a jaký bude v dospělosti řidič. Která jména patří mezi nejvíce riziková?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Alexandr

Tradiční jméno s dlouhou historií. Alexandr tak patří do seznamu nebezpečných řidičů, Význam jména je něco jako „obránce mužů“ a byť jde o krásné a vznešené jméno, jednou z dominantních vlastností Alexandra je impulzivita. V České republice se tak jmenuje 2 987 občanů. Alexandr je vzorný řidič, ale vznětlivý a nikdy nelze předvídat, co ho na silnici přivede k šílenství a donutí ho k nebezpečným manévrům. Nositel tohoto jména nerad riskuje a vystavuje své blízké nebezpečí, pokud jsou s ním společně v autě. Sám by ale měl Saša jezdit na výlet raději vlakem. 

Stanislav

Potkat Stanislava na silnici za volantem není nic příjemného. Je vztahovačný, urážlivý a předjíždění vnímá jako osobní urážku. Je nejlepší potkávat jej co nejméně. Muž s tímto křestním jménem se cítí zranitelný. Když ho někdo předjede, vnímá to jako osobní urážku, chce se pomstít. Což se projevuje obvykle nějakým zkratkovitým a nebezpečný jednáním. Projevy Stanislavovy hrdosti nejsou pozitivní, naopak. Častý pocit vlastní hrdosti nutí Stanislava vystavovat sebe i ostatní nebezpečí, chce dokázat, jak vyvinuté jsou jeho reflexy a jak dobře auto ovládá.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Albert

Ani nositel tohoto vzácného jména není tím nejsprávnějším řidičem. Za volantem se Albert cítí téměř jako bůh a ostatních motoristy prostě nevnímá. Muž s tímto jménem uvažuje v tom smyslu, že jako řidič drahého a luxusního auta (jiný, než prémiový vůz Albert nikdy řídit nebude) očekává od ostatních řidičů přednost. Egoismus a pocit nadřazenosti nutí Alberta riskovat, s vírou v sebe sama a s optimismem, že se nic nestane. Což není nejlepší povahová výbava pro účastníka silničního provozu.

Viktor

Majitel tohoto jména to má těžké, často dělá něco jen proto, aby udělal dojem na ostatní. Nezáleží mu na tom, zda jde o pozitivní či negativní zájem, důležité je, aby si ho někdo všimnul. Díky tomu se z Viktora stává nebezpečný řidič, který riskuje při každé příležitosti. Pokud má někdo jméno, které znamená „vítěz,“ pak prochází životem s velmi zvláštním přístupem. Věří, že je lepší než ostatní a znovu a opakovaně riskuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Max, Maxim či Maximus

Křestní jméno je původem latinské a znamená „ohromný či úžasný.“ Původně bylo čestným titulem, který byl udělován úspěšným vojenským velitelům. Dnes je Max, nebo kdokoli kdo se jmenuje podobně s variantou na dané jméno, na silnici agresivní, dominantní, nic si nedá líbit. Řeže zatáčky tak, jako Quintus Fabius Maximus řezal hlavy nepřátel. Může se snadno dostat do problémů. Je hrdý, pyšný, má pocit, že musí být všude první a nebere ohledy na ostatní řidiče.

Co myslíte, souvisí jméno s tím, jaký je hdo řidič?

Zdroj: MensHealth
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články