Děsivá srážka polské cisterny a kamionu na dálnici. Kabina odletěla několik metrů i s řidičem, který zázrakem přežil

Každý den se na silnicích stane mnoho dopravních nehod. Některé jsou tak děsivé, že je velkým překvapením, když všichni účastníci vyváznou bez zranění.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem STOM CHAM
                   

Lidé se setkávají denně s nehodami na dálnicích a často o nich mohou slyšet ve zprávách. Mezi velice obvyklé důvody, proč bouračky vznikají, patří nepozornost, nepřiměřená rychlost, bezohlednost, neznalost pravidel silničního provozu, agresivita, jízda pod vlivem alkoholu, jízda pod vlivem drog nebo to, že někdo nedá přednost v jízdě. Ať už je důvod pro vznik autonehody jakýkoliv, tak se jedná o vážnou nehodu, při níž mohou umírat lidé.

Lidé by měli být více opatrní

Pravidla silničního provozu i jízdu se učí každý řidič již v autoškole a pokud na jejím konci zvládne zkoušky, dostane řidičské oprávnění. Někteří lidé se cítí jako hrdinové, když poprvé usednou za volant a mají prvním dnem řidičský průkaz. Tito nezkušení řidiči by si však měli uvědomit, že získáním tohoto oprávnění se z nich nestávají nejlepší řidiči na světě. Za uplynulý rok zemřelo na silnicích 462 lidí. Stále je potřeba apelovat na každého, kdo usedne za volant, aby jezdil opatrně. Jen díky tomu se toto číslo může snížit.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nehoda dvou kamionů na dálnici

Velké množství dopravních nehod vzniká na dálnici, kde jezdí vozidla ve vysoké rychlosti. Podobný případ se stal i na jednom úseku polské dálnice A4. Řidič vozidla, který byl svědkem této nehody, měl na palubní desce ve vozidle kameru, která celý incident natočila. Po celou dobu jel za kamionem s cisternou, a poté se stala bouračka, při níž se tento kamion střetl s jiným. Ke střetu dvou nákladních vozidel došlo v momentě, když jeden kamion narazil nečekaně do zadní části druhého.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tento náraz byl tak silný, že se kabina u jednoho z nákladních vozidel utrhla a kutálela se několik metrů i s řidičem. Nakonec dopadla do zeleně, která byla vzdálená pár metrů od místa nehody. Bylo obrovským překvapením, že se nikdo nezranil. Velká škoda však vznikla na trase, kde se kamiony srazily. Po dobu 2 hodin totiž byly zablokovány dva pruhy ve směru do města Zrgorzelec.

Jakou děsivou nehodu jste naposledy viděli vy?

Zdroj: STOP CHAM

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články