Kamera zachytila nehodu elektrické Tesly, která na autopilotu narazilo do převráceného kamionu

                   

Autopilot Tesla je sice dobrým pomocníkem, který skutečně dokáže dovést naše auto z bodu A do bodu B, ale zároveň se ukazuje, že žádná technika nemusí být dokonalá. Sice se objevují zprávy o tom, kolika problémům dokázal autopilot předejít, ale už se tolik nemluví o tom, kolik problémů může způsobit. Tento je celkem závažný.

Náraz do převráceného nákladního vozu

Dalo by se říci, že pokud by se jednalo o skutečně velmi komplikovanou situaci, může mít autopilot určitý problém a je proto lepší, když řízení převezme člověk. Jsou však situace, kdy očekáváme, že by systém měl fungovat pokud možno spolehlivě a dobře. Řeč je o této situaci, kdy vůz Tesla řízený autopilotem narazí do převráceného nákladního vozu. Tedy do celkem výrazné překážky na dálnici, kterou dnes dokáže zaznamenat lecjaké auto, jak s puštěným adaptivním tempomatem, tak s aktivovaným protikolizním systémem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Brzdění na poslední chvíli

Podle videa, které celou situaci zaznamenalo, je vidět, že převrácený nákladní automobil je celkem výraznou překážkou, kterou by měl vůz Tesla zaznamenat. Ale nestalo se tak. Auto nejenom že stále jelo v pruhu, kde nákladní vůz ležel, ale také ho nijak neregistrovalo a tedy nezpomalovalo. K brzdění došlo až v podstatě na poslední chvíli, kdy už byla srážka nevyhnutelná a nedalo se jí zabránit.

Řidič přežil

I když nehoda vypadala hrozivě, hlavně z důvodu že autopilot Tesly na překážku nereagoval a náraz přišel ve velké rychlosti, tak řidič vozu Tesla přežil. Jeho nehoda však vyvolala opět mnoho otázek, které se týkají toho, jak je možné, že systém ve voze nedetekoval překážku.

Zároveň je třeba říci, že Tesla sama uvidí, že její autopilot je spíše pomocníkem při řízení a řidič by se mu měl i tak věnovat. Tato situace to jenom potvrzuje, jelikož kdyby dával pozor i řidič, k nehodě zde patrně nedojde.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články