Těžká a smrtelná nehoda kamionu, v plné rychlosti narazil do zdi tunelu. Policie zjišťuje, co se stalo

Po hrůzostrašné nehodě byl kamion k nepoznání. K nehodě vyjela padesátka záchranářů, hasičů a policistů. Předběžně vyčíslené škody se podle odhadů pohybují v řádu milionů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Policie vyšetřuje, co přesně se stalo před děsivou dopravní nehodou v Bádensko-Württembersku na německé dálnici A8. Polský kamion měl náhle vyjet ze svého jízdního pruhu a narazit mostního pilíře u vjezdu do tunelu. Náraz byl tak silný, že řidič zůstal zaklíněný ve své kabině. Škody podle policie vyšplhají do statisíců eur, respektive do milionů korun. Podle zatím dostupných informací kamion, který jel od bavorských hranic směrem na Mnichov, pravděpodobně vůbec nebrzdil. Kamion narazil do mostního pilíře v plné rychlosti. Osmadvacetiletý řidič z Polska neměl šanci nehodu přežít, zemřel na místě. Z kabiny kamionu téměř nic nezbylo.

Z kabiny vozu nic nezbylo

Náraz byl fatální. Místní média citují muže, který nedaleko místa nehody pracoval pro správu dálnic. Řekl, že jde o nejhorší nehodu, jakou za 27 let své práce „na sinicích“ viděl. Na místo nehody vyjelo několik jednotek integrovaného záchranného systému. I přes snahu zhruba padesáti záchranářů, hasičů a policistů se nepodařilo život polského řidiče zachránit.

Záběry z místa nehody naznačují, že hybnost nárazu musela být obrovská. Trosky přední části vozu zdaleka nákladní auto nepřipomínají. Narušená byla zároveň konstrukce vjezdu do tunelu. Provoz na dálnici A8 byl obnoven až po více než patnácti hodinách. Policie příčiny nehody zatím šetří. Řidič mohl usnout nebo mít nějaké náhlé zdravotní komplikace.

Jaké máze zkušenosti s řidiči kamionů?

Zdroj: ShooterMediaTV

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články