Mega dlouhý kamion převážel letadlo Airbus A320. Někdo ale špatně zvolil trasu a řidič ho sešrotoval pod nízkým mostem. Kolemjdoucí natočil incident na video

Přeprava nadměrného nákladu vyžaduje pečlivé plánování trasy. Pokud nastanou komplikace, většinou za to může člověk. Stejně tomu bylo i při přepravě letadla v Dillí.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Doprava nadměrných nákladu je velmi složitá. Při výběru firmy na přepravu objemného a velkého nákladu je nutné dbát na kvalitu a vybírat jen ty opravdu osvědčené. Jen tak budete mít jistotu, že vše půjde podle plánu a zásilka bude v pořádku dopravena do cíle.

Přeprava nadměrného nákladu je náročná

Při tomto typu přepravy je vyžadováno zapojení opravdu zdatného řidiče, ale i doprovodu, který je zodpovědný za bezpečnost silničního provozu a také minimalizaci problémů na cestě. Přívěsy by rovněž měly být přizpůsobeny pro takovouto přepravu. Vždy je také důležité správně naplánovat trasu, na níž se nevyskytují žádné překážky jako úzké ulice nebo nízké mosty a viadukty.

iZdroj fotografie: Pixabay

Přeprava Airbusu A 320

Airbus, který dříve patřil společnosti Air India, byl přepravován na přívěsu v Dillí. Osoba, která byla zodpovědná za plánování trasy, aby náklad dorazil v pořádku do cíle, ale pochybila. Cesta byla naplánovaná po silnici, kde je nadjezd. Náklad se tam ale nevešel. Zasekl se.

iZdroj fotografie: Pexels

Mluvčí letiště však uvedl, že letadlo bylo převáženo k likvidaci, takže k žádným škodám vlastně nedošlo. Letiště sice žádnou škodu nemělo, ale způsobilo tak velké dopravní komplikace na frekventované silnici.

Jak by taková přeprava měla vypadat?

Lucemburská přepravní společnost dostala na starost přepravu lopatky větrné elektrárny. Zvolili nekonvenční způsob přepravy, kdy 67metrová lopatka byla umístěna pod úhlem tak, že konec visel několik metrů nad zemí.

Tímto způsobem zabránili komplikacím, které vznikají při přepravě dlouhých předmětů. Řidič musel naopak dávat pozor na stromy a dráty vysokého napětí. Trasa byla naplánována tak, aby se po cestě nenacházely žádné nadjezdy a mosty. Ač byl tento způsob kuriózní, lopatka byla bez sebemenší komplikace doručena na místo určení.

Pochybil člověk, jenž plánoval trasu

V případě, že při přepravě nadměrných nákladů dojde k potížím, vždy v tom hraje velkou roli lidský faktor stejně tak jako při přepravě letadla v Dillí. Je potřeba trasu naplánovat pečlivě a vzít v potaz šířku silnice, výšku nákladu, elektrické vedení a mnoho dalších věcí.

Viděli jste někdy, jak se přepravuje nadměrný náklad?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články