Kamion uvázl na železničním přejezdu. Nákladem byla auta, která po chvíli doslova létala vzduchem. Řidič stihl neštěstí natočit

Každý den se stávají různé dopravní nehody, nad nimiž lidé kroutí hlavou. Nedávno došlo k neštěstí, při kterém pár aut vyletělo do vzduchu.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Storyful Rights Management
                   

Pokud se alespoň občas podíváte na televizní zprávy nebo si někdy přečtete noviny, můžete si všimnout častých srážek vlaku s autem. Veřejnost je na tyto situace neustále upozorňována, ale i tak se najdou lidé, kteří tato varování a instrukce ignorují. Srážka vozidla s vlakem na železničním přejezdu způsobí téměř ve všech případech smrt, protože vlak je velice rychlý a rovněž těžký. Nedávno se taková nehoda stala i v USA.

Kamion uvázl na železničním přejezdu

Celý incident se odehrál 16. října na železničním přejezdu v Thackerville v Oklahomě ve Spojených státech. Řidič kamionu, který vezl několik aut, uvázl v kopci na kolejích. V danou chvíli neměl možnost tuto situaci vyřešit bez těžké techniky. Navíc se blížil vlak projíždějící mezi Fort Worth a Oklahoma City. Řidič se tedy rozhodl z kamionu rychle utéct.

iZdroj fotografie: Pixabay

Poté, co se dostal do bezpečné vzdálenosti, mu už zbývalo jen počkat na nevyhnutelnou situaci. Za malou chvíli vlak rozrazil kamion s přívěsem, na němž byla osobní auta. Tato nehoda byla vcelku pozoruhodná, protože několik vozů vyletělo do vzduchu. Nakonec všichni mohou být rádi, že se nikomu nic nestalo. Každý šofér motorového vozidla by si měl na podobné situace dávat pozor. Existuje několik rad, jak se zachovat, když se do jedné takové dostanete.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Uváznutí na železničním přejezdu

Je přesně definováno, jak se máte na železničních přejezdech nebo těsně u nich chovat. Pokud byste se i tak dostali do nebezpečné situace, nezačněte panikařit. V případě, že uváznete na kolejích, máte přibližně 15 sekund, než přijede vlak. Začněte tedy ihned konat, ale hlavně se pokuste zůstat v klidu. Jestliže máte vedle sebe spolujezdce, může se pokusit nadzdvihnout závory.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud ne, pokuste se je podjet. V případě, že se vám je nepodaří zvednout ani nadzdvihnout, prorazte je. Pomalu do nich najeďte a nesundávejte nohu z plynu. Díky tomu, že jsou na to uzpůsobené, si nepoškodíte vozidlo (maximálně na něm vzniknou malé škrábance). Je to ovšem mnohem lepší řešení, než zůstat stát na přejezdu a nechat sebe nebo své vozidlo srazit vlakem. To by byla mnohem větší škoda.

Uvázli jste někdy na železničním přejezdu?

Zdroj: Storyful Rights Management

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský dron Lancet umí „uzemnit“ americkou 155mm samohybnou houfnici M109 jediným zásahem
Události247.cz
Události247.cz
Podvodníci mají novou fintu, jak okrádají začínající živnostníky. Založili web, který se tváří jako oficiální stránka státu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství
adbz.cz
adbz.cz
Dům z 19. století chtěli rozšířit bez většího zásahu. Architekti úkol splnili, aniž by narušili původní atmosféru