V rukách šílenců je kamion zbraň hromadného ničení. Ten z videa by měl přijít o řidičák

Profesionál za volantem by měl dokázat zvládnout většinu kritických situací v klidu. Jakmile si vezme nákladní auto jako zbraň a jde si vyřídit účty, měl by skončit.

i Zdroj fotografie: S vědomím Polscy Kierowcy
                   

Pokud si na silnici začne něco dokazovat duševně mírně vykolejený řidič v osobním voze, je to situace nemilá a často i ohrožující ostatní řidiče. Nicméně, pořád proti sobě stojí plus minus „stejné váhy“. Jakmile si ale silnici před sebou zamění v hlavě za bojiště někdo, kdo má na povel desítky tun, končí veškerá legrace. Rozjetý nákladní vůz prorazí zábradlí, zlikviduje zastávku, rozboří dům. Jakmile jej někdo použije k vyřizování účtů, měl by končit. Více v našem videu.

Nelíbíš se mi. Vezmu náklaďák a ukážu ti

Jak je z něj patrné, nedošlo mezi oběma účastníky do doby incidentu k ničemu mimořádnému. Podle následné výpovědi řidiče, jež se stal obětí útoku spolu oba odjížděli z benzinky zhruba ve stejnou dobu, bez jakéhokoli kontaktu. K němu došlo až na silnici, kdy se zřejmě řidiči bílého nákladního auta zdálo, že někdo v levém pruhu jede příliš pomalu a jal se to s logikou agresora řešit. Z jeho předjíždějícího manévru mrazí, kdykoli se na něj podíváte.

Speciálně také proto, že celou anabázi se rozhodl předvést na mokré vozovce, kdy se vozidla při prudkém brzdění mohou snadno dostat do smyku. Což se ostatně „povedlo“ málem i jemu samotnému. I po předjetí našeho řidiče a následném okupování levého pruhu ale agrese neskončila. Jak je z dalších záběrů patrné, řidič nákladního automobilu bránil i nadále v předjetí a to poměrně agresivním způsobem, kdy přejížděl do pravého pruhu a omezoval ostatní v jízdě.

Jaký je závěr? Nevíme, jestli se toto video dostalo na stůl policejním orgánům, ale určitě by mělo. Nebo minimálně zaměstnavateli tohoto řidiče. Vzít si náklaďák jako zbraň a začít si s ním na silnici vynucovat přednost právem silnějšího (většího/těžšího) je cesta do pekel. Stačí jeden chybný manévr, jedno pozdní dobrždění kohokoli a následuje apokalypsa. Doufejme, že se nakonec nějaké reakce tomuto „profesionálovi“ dostalo a tento exces byl jeho posledním.

Měli byste pochopení s někým, kdo si na silnici vyřizuje účty nákladním vozem?

Zdroj: Polscy Kierowcy

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kdo sleduje a poslouchá? Seznamte se, špionážní letadla, která bdí nejen nad Ukrajinou. Zaregistrovala i raketu, co zasáhla Polsko
Události247.cz
Události247.cz
Slabé stránky Rusů odhaleny: Ukrajinci jsou připraveni rozdrtit Putinovu armádu napadrť
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Psi, kteří žijí nejkratší dobu: Jedno z nejoblíbenějších plemen může být lidským společníkem pouze 4,5 roku
adbz.cz
adbz.cz
Utajené tlačítko na myčce ušetří hromadu peněz. Bohužel většina lidí nečte manuály, a tak o něm nemá tušení