V rukách šílenců je kamion zbraň hromadného ničení. Ten z videa by měl přijít o řidičák

Profesionál za volantem by měl dokázat zvládnout většinu kritických situací v klidu. Jakmile si vezme nákladní auto jako zbraň a jde si vyřídit účty, měl by skončit.

i Zdroj fotografie: S vědomím Polscy Kierowcy
                   

Pokud si na silnici začne něco dokazovat duševně mírně vykolejený řidič v osobním voze, je to situace nemilá a často i ohrožující ostatní řidiče. Nicméně, pořád proti sobě stojí plus minus „stejné váhy“. Jakmile si ale silnici před sebou zamění v hlavě za bojiště někdo, kdo má na povel desítky tun, končí veškerá legrace. Rozjetý nákladní vůz prorazí zábradlí, zlikviduje zastávku, rozboří dům. Jakmile jej někdo použije k vyřizování účtů, měl by končit. Více v našem videu.

Nelíbíš se mi. Vezmu náklaďák a ukážu ti

Jak je z něj patrné, nedošlo mezi oběma účastníky do doby incidentu k ničemu mimořádnému. Podle následné výpovědi řidiče, jež se stal obětí útoku spolu oba odjížděli z benzinky zhruba ve stejnou dobu, bez jakéhokoli kontaktu. K němu došlo až na silnici, kdy se zřejmě řidiči bílého nákladního auta zdálo, že někdo v levém pruhu jede příliš pomalu a jal se to s logikou agresora řešit. Z jeho předjíždějícího manévru mrazí, kdykoli se na něj podíváte.

Speciálně také proto, že celou anabázi se rozhodl předvést na mokré vozovce, kdy se vozidla při prudkém brzdění mohou snadno dostat do smyku. Což se ostatně „povedlo“ málem i jemu samotnému. I po předjetí našeho řidiče a následném okupování levého pruhu ale agrese neskončila. Jak je z dalších záběrů patrné, řidič nákladního automobilu bránil i nadále v předjetí a to poměrně agresivním způsobem, kdy přejížděl do pravého pruhu a omezoval ostatní v jízdě.

Jaký je závěr? Nevíme, jestli se toto video dostalo na stůl policejním orgánům, ale určitě by mělo. Nebo minimálně zaměstnavateli tohoto řidiče. Vzít si náklaďák jako zbraň a začít si s ním na silnici vynucovat přednost právem silnějšího (většího/těžšího) je cesta do pekel. Stačí jeden chybný manévr, jedno pozdní dobrždění kohokoli a následuje apokalypsa. Doufejme, že se nakonec nějaké reakce tomuto „profesionálovi“ dostalo a tento exces byl jeho posledním.

Měli byste pochopení s někým, kdo si na silnici vyřizuje účty nákladním vozem?

Zdroj: Polscy Kierowcy

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články