Bezohlední řidiči opět v akci, tentokrát se jim to ale vymstilo. Jak karma porušování předpisů odměnila?

                   

Po silnicích se dnes prohání spousta šílenců, kterým dopravní předpisy ani bezpečnost provozu absolutně nic neříká, a pokud je na chybu upozorníte, ještě z vás udělají hňupa. Mě osobně opravdu vytáčí bezohlednost některých řidičů, kteří neznají (nebo prostě vypouští) i základní principy pohybu na pozemní komunikaci. Asi nejhůře nesu neschopnost zapnout blinkr, když chce řidič změnit směr jízdy, nebo parkování tam, kde nemají co dělat. Ale pojďme se podívat na záběry z provozu, kde se pár řidičům jejich rodeo na silnici vymstilo.

Věřím, že snad každý někdy vjel, kam neměl, zastavil na zákazu nebo svištěl po silnici rychleji, než je povoleno. V pohodě, někdy to prostě situace vyžaduje nebo řidič při chvilce nepozornosti překročí rychlost. Nebo se to nikomu z vás nestalo? Nejhorší jsou ale ti, kteří porušují pravidla silničního provozu pravidelně, ignorují zákazy i další značky, a jsou nebezpeční pro okolí. Téměř pravidelně zaparkuje nějaký frajírek u žluté čáry nebo přímo před vchodem do supermarketu, aby to měl blízko. Další zase jezdí po parkovišti v protisměru (no je tak těžké ho objet ve správném směru?) nebo nedá přednost v jízdě.

Spoustu reakcí už mají řidiči vžitých, a tak se chovají v některých případech přirozeně. Jenomže potom se vyřítí nějaký jouda v protisměru (ideálně mladík s „vytuňeným“ favoritem), co se pustí do předjíždění dvou aut najednou. A kdo nejvíc trpí? Samozřejmě že ti řidiči, kteří jsou předjížděni, protože ho nakonec musí pustit mezi sebe nebo prudce brzdit a strhávat volant, když naproti předjíždějícímu vyjede jiné auto.

Absolutně nejhorší jsou pro mě řidiči, co neumí blikat – přitom stačí ťuknout do té páčky pod volantem (no někdy mají plné ruce mobilu, tak chápu, že na páčku není čas). Řidič jedoucí za nimi tak musí reagovat na poslední chvíli, a osobně mě nebaví předpokládat, že každý přede mnou nebude znát blinkr. Ale abych jim úplně nekřivdil, někteří jednou probliknou v momentě, kdy už odbočují. No fakt mám z takových řidičů nervy na pochodu. A když do takového trouby nakonec někdo narazí, je to ještě jeho vina, protože si nedržel dostatečný odstup.

Těch nešvarů je mezi řidiči hodně, a kdo s nimi jezdí spoustu let, těžko se je odnaučí (a rozhodně to nejsou případy jenom u mladých lidí). Ať už se jedná o bezohlednost vůči ostatním, předjíždění v zatáčce, stání na zákazech nebo překračování rychlosti, měli by si řidiči uvědomit, že nejsou na silnici sami. Byl bych rád, kdyby řidiči dodržovali alespoň základní pravidla a neohrožovali ostatní. A pokud někdo jezdí jako prase úmyslně, přeji mu, aby ho karma dostihla.

Podělte se s námi v komentářích, jaké nešvary štvou na silnicích nejvíce vás. A nebojte se dát průchod emocím, někteří řidiči se opravdu chovají jako prasata.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články