Kartáčová, nebo bezkontaktní myčka? Kde umýt Vaše vozidlo?

                   

Pohodlí

Pokud jste už uznali, že je na čase se svým vozidlem myčku navštívit, záleží také na tom, jakou energii chcete mytí Vašeho vozidla věnovat. Co se týče kartáčových myček, tak zde je situace pro uživatele z hlediska pohodlí určitě nejlepší. Pro návštěvu myčky stačí automobil zaparkovat do mycího boxu a počkat pár minut, než kartáče udělají práci za Vás. Návštěva kartáčové myčky bývá často vítaným zážitkem zejména pro děti, pokud tedy hledáte chvilku klidu a zároveň chcete mít Váš vůz čistý, je toto pro Vás ta správná volba. Druhou srovnávanou variantou je navštívit bezkontaktní myčku, která ale od Vás, jako návštěvníka, vyžaduje podstatně vyšší aktivitu. Větší zapojení do procesu mytí vozidla přináší výhodu v tom, že pro Váš vůz je šetrnější. Pokud ale na sobě zrovna máte světlý oblek, nebo v případě dam šaty a podpatky, určitě se tomuto způsobu vyhněte.

Čas

Potřebujete umýt Vaše vozidlo, ale zároveň na to nemáte dostatek času? Poté bychom Vám radili navštívit bezkontaktní myčku. Jejich velká výhoda spočívá v tom, že je obvyklé, že na jednom místě bývá alespoň 5 mycích stojanů a nemusíte se tak bát, že byste strávili spoustu času ve frontě, než na Vás přijde s umytím vozidla řada. Kartáčové myčky, nejčastěji umístěné v rámci objektů čerpacích stanic, jsou rychlou alternativou, pokud zrovna není pár vozidel na řadě před Vámi. Zejména v zimních měsících je u těchto myček často k vidění fronta i několika vozidel a návštěva kartáčové myčky se Vám pak může dramaticky protáhnout.

Kvalita umytí vozidla

Technologie mytí vozidel jdou stále dopředu, a i když by se mohlo zdát, že strojové kartáčové mytí musí mít zákonitě nejlepší výkon, nemusí tomu tak být. Pokud je na Vašem vozidle již delší dobu usazená vrstva špíny, tak nevidíme problém navštívit kartáčovou myčku, pokud se ale mytí vozidla věnujete pravidelněji, tak bezkontaktní myčka poskytne Vašemu vozidlu stejně kvalitní péči, co se odstranění nečistoty týče.

Cena za umytí

Cena za umytí vozidla se může dramaticky lišit a v pokud si tuto částku sečtete za celý rok, tak můžete být překvapeni. Je obvyklé, že kartáčové myčky poskytují výběr ze zhruba pěti mycích programů, kdy nejlevnější program začínají pod hranicí sta korun, ty nejdražší programy poté atakují hranici 200 Kč. Bezkontaktní myčka nabízí možnost umýt Vaše vozidlo přesně v takovém rozsahu, který si sami určíte. Pokud se rozhodnete umýt Vaše vozidlo bezkontaktní formou, tak platíte za čas, který na umytí vozidla potřebujete. Nejčastěji se jedná o intervaly mezi 20 – 30 sekundami, kdy takový interval je zpoplatněn částkou 10 – 20 Kč. Během mytí máte možnost přepínat mezi čistou vodou určenou pro opláchnutí vozidla, aktivním šamponem nebo pěnou a voskem, který Vašem vozu dodá lesk. S trochu praxe lze vozidlo umýt velice rychle a vše se tak dá zvládnout i za 60 korun.

Šetrnost k vozidlu

Pro mnohé majitele vozidel je šetrnost k vozidlu právě tím hlavním kritériem, podle kterého se rozhodují. Kartáčové myčky jsou zcela jistě méně šetrné, než bezkontaktní. Proto jsou u nich daleko častěji k vidění firemní vozidla, než ta soukromá. K jednorázovému poškození laku kartáči dochází poměrně zřídka, ale pokud své vozidlo budete mýt touto formou několik sezon, projeví se to na kvalitě jeho laku. Co se týče bezkontaktního mytí vozidel, tak doporučujeme opatrnost. Tlak proudící vody z hadice Vás může překvapit a vy si tak omylem můžete lak svého vozu poškodit.

Období zimy, kdy mnoho je mnoho majitelů svých vozidel ke znečištění benevolentnější pomalu končí. Přejeme Vám mnoho šťastných kilometrů a také spokojenost se vzhledem Vašeho vozidla.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články