Kde koupit Kia Stonic po testovací jízdě v Praze 5

                   

Kia Stonic představuje praktický městský crossover, který nabízí spoustu prostoru a moderního vybavení. Na první pohled zaujme zajímavě tvarovanou karosérií s lehce odvážnými tvary, a přizvedlý podvozek mu dodává onen terénní nádech. Pod kapotou ukrývá Kia Stonic částečně hybridní pohon, který zajišťuje hospodárný provoz a dynamickou jízdu ve městě i mimo něj. Testovací jízdu v Praze nabízí Auto Jeremiášová, kde vám také poskytnou poradenství.

Motorizace automobilu Kia Stonic

V základním provedení je auto nabízeno s motorem 1.2 DPI o výkonu 62 kW, což na klidné ježdění postačí. Kdo má rád trochu více dynamicky, může si připlatit za výkonnější agregát 1.0 T-GDI GPD MHEV s manuálním nebo automatickým řazením, případně zvolit Kia Stonic s 1.0 T-GDI GPF MHEV. Z nabídky dostupných motorizací se jedná o nejvýkonnější provedení se slušným zrychlením a celkově dobrou dynamikou, což si můžete při testovací jízdě ověřit.

iZdroj fotografie: AUTO JEREMIÁŠOVA

Mezi další výhody patří úsporný provoz, čehož Kia Stonic dosahuje díky přeplňování s přímým vstřikováním, kdy je benzín vpouštěn do spalovací komory v přesně časovaných momentech. Snižování spotřeby paliva podporuje také systémem MHEV, který začleňuje elektromotor a rekuperační brzdění. Akumulátor podpůrné hnací jednotky je tak během jízdy dobíjen, čímž zásadně ušetříte za tankování.

Interiér Kia Stonic je praktický i moderní

Abyste se cítili komfortně a pohodlně po celou dobu jízdy, nabízí Kia Stonic moderní provedení s důrazem na pohodlí posádky. Nejvíce funkcí si užije řidič a spolujezdec, včetně dotykového ovládacího panelu, k němuž je možné připojit mobil přes Android Auto nebo Apple CarPlay. Použité materiály působí kvalitně napříč interiérem a výrobce nezapomněl ani na úložný prostor. Do dveří se vejde i velká lahev s pitím přihrádky pojmou malé i velké telefony, zatímco v kufru je 332 litrů místa (bez rezervy o 20 více).

iZdroj fotografie: AUTO JEREMIÁŠOVA

Z nabídky vozidel Kia se jedná o povedený model, který se stále řadí do třídy SUV, ačkoliv má menší rozměry a pohon pouze na zadní kola. Vyhovovat může rodinám s dětmi i klidným jezdcům, případně těm, co přejíždí primárně po městě. K vyzkoušení Kia Stonic i prozkoumání vozidla se můžete zastavit v Praze 5 u dealera Auto Jeremiášová, kde s vámi konzultanti projdou vše potřebné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná