Kde koupit kvalitní pracovní obuv?

V každé práci oceníme nejen kvalitní oblečení, ale také vhodnou pracovní obuv. Díky té se budeme cítit na pracovišti komfortně a i to pak bude zrcadlit náš pracovní výsledek.

                   

Jestli-že nevíte, kde pracovní oděvy a boty nakupovat, čtěte dále. Na následujících řádcích si povíme, na koho se obrátit, ale i na parametry, podle kterých bude dobré pracovní obuv vybírat. Čtěte a inspirujte se s námi!

E-shop nebo kamenná prodejna?

Nakupování na e-shopu i v kamenné prodejně má své výhody. Nejdříve si posvítíme na nákupy pracovní obuvi na internetových obchodech. Na e-shopu bychom měli obuv vybírat podle délky stélky našeho chodidla. Musíme tedy pečlivě měřit délku stélky naší jiné boty, která nám dobře sedí. K tomu nám dobře poslouží krejčovský metr. Dále bychom měli naměřený údaj porovnat s velikostní tabulkou výrobce. Může se totiž stát, že různé světové značky budou mít nuance v číslování. Díky správnému měření a následnému porovnávání se pak lehce vyhneme nechtěným reklamacím. Chystáte-li se nakupovat obuv v kamenné prodejně, choďte si pracovní obuv zkoušet až v odpoledních a ještě lépe ve večerních hodinách. Vaše chodidlo již bude tou dobou mírně nateklé a nejlépe tak bude simulovat situaci v práci či v terénu. Výhodou nakupování v kamenných prodejnách je zejména to, že se můžete v botách projít a vyhodnotit situaci přímo na místě. Výhodou nákupů online je pak zase to, že šetříte nejen váš čas, ale i peníze. Na ověřených e-shopech máte totiž pracovní obuv většinou přehledně seřazenou do jednotlivých kategorií a lehce se tak ve výběru zorientujete. Navíc můžete rychle porovnat cenu obuvi a nemusíte cestovat po obchodech. Největší výběr kvalitní pracovní obuvi na Asoto.cz si chválí nejeden zákazník. Zkuste se tam mrknout také, jistě budete mile překvapeni.      

Jaké typy pracovní obuvi můžeme v prodejnách a na e-shopech sehnat? 

Na trhu jsou k sehnání nejrůznější modely dámské i pánské pracovní obuvi. Do kanceláře oceníme pohodlné a prodyšné sandály. Pracujete-li ve vlhkém či dokonce v mokrém prostředí, můžete vsadit na holínky. Řemeslníci pak často volí odolnou a pevnou kotníčkovou obuv. Potřebujete-li do práce elegantní boty, budou dobrou volbou komfortní polobotky. Kvalitní kousky seženete i u oblíbeného prodejce pracovní obuvi Asoto.cz. Najdete zde pracovní boty i oděvy od takových velikánů, jako je Puma Safety, Albatros nebo Diadora. Za zmínku pak stojí i takové značky, jako je Sparco, Toworkfor, DeWalt či Cetrpillar. Jedná se o e-shop s nejširším sortimentem pracovní obuvi v ČR. Jistě si tak mezi nabízenými modely pracovního oblečení a obuvi vyberete i vy. A pozor! Na Asoto.cz je všechno nabízené zboží skladem. Nestane se nám tak, že bychom na model obuvi čekali delší časové období. Všechno pěkně rychle a hladce.          

Podle jakých parametrů vybírat boty na pracoviště?

Hledáme-li kvalitní obuv na pracoviště, měla by splňovat určitá kritéria. Všechny pracovní boty by měly mít dobře odpruženou podrážku, aby zvládla tlumit dopady chodidel při kontaktu se zemí. Také by měla mít pracovní obuv vždy prodyšný svršek. Díky tomu se nám nebudou při práci potit chodidla a to ani při zvýšené zátěži. V určitých profesích je pak potřeba i voděodolná obuv. Vhodné jsou pak typy pracovní obuvi s membránou. Voda nebude mít šanci! Do business prostředí jistě oceníte kožené polobotky, které vám vydrží celou řadu let. Tedy za předpokladu, že se o ně budete vhodně starat. Samozřejmostí by tak měla být impregnace, ochranný krém v neutrální barvě a v neposlední řadě i čistící pěna nebo gel. Všechny zmíněné modely obuvi najdete také na stránkách Asoto.cz. Jedná se o ověřený e-shop, který se věnuje prodeji pracovní značkové obuvi od roku 1997. Jistě tak s výběrem nešlápnete vedle!      

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články